JetBlue zwiększa obecność na Karaibach

9 czerwca 2023 09:00
W ostatnich dniach amerykański JetBlue zapowiedział ekspansję na rynku karaibskim. Przewoźnik ogłosił wzmożoną obecność w Belize oraz na Saint Kittis i Nevis, Bahamach i Grenadzie. Dodatkowo, JetBlue uruchomi trasę do Raleigh w Karolinie Północnej.
Reklama
W nadchodzącym sezonie zimowym oferta JetBlue będzie wyjątkowo bogata w połączenia ze Stanów Zjednoczonych nad Morze Karaibskie. Przewoźnik uruchomi trasę z Nowego Jorku na Robert Llewellyn Bradshaw International Airport (SKB) na Saint Kittis i Nevis oraz na Philip S. W. Goldson International Airport (BZE) w Belize. Co więcej, JetBlue poleci z Los Angeles na Lynden Pindling International Airport (NAS) w Nassau, z Bostonu na Maurice Bishop International Airport (GND) na Grenadzie oraz z Orlando na Raleigh-Durham International Airport (RDU) w Karolinie Północnej.

- Cieszę się, że JetBlue urozmaica swoją siatkę połączeń, łącząc coraz więcej punktów na mapie Ameryki Północnej i Środkowej w najniższych cenach. Podróżni z Nowego Jorku, Bostonu, Orlando i Los Angeles stanowią o naszej sile. Nowości umocnią pozycję JetBlue na rynku latynoamerykańskim i karaibskim - zauważył David Jehn, wiceprezydent amerykańskiego przewoźnika.


Ekspansja na Karaibach jest częścią szerokozakrojonej strategii JetBlue, opierającej się na otwarciu swojej działalności na międzynarodowych rynkach. Wraz z uruchomieniem pierwszych tras do Belize oraz na Saint Kittis i Nevis amerykański przewoźnik będzie obsługiwał blisko trzydzieści krajów w regionie.

- Nasza wyspa jest coraz częstszym wyborem wypoczynku wśród amerykańskich turystów, a najlepszym tego dowodem jest zainteresowanie JetBlue. Trasa z Nowego Jorku na Saint Kittis i Nevis nie tylko wzbogaci wybór połączeń lokalnych mieszkańców, ale również przyczyni się do wzrostu przychodów z turystyki. Nie mogę doczekać się pierwszych gospodarczych efektów, wynikających z partnerstwa z JetBlue - powiedział Terrance Drew, premier Saint Kittis i Nevis.

Trasa na Saint Kittis i Nevis ma zostać zainaugurowana 2 listopada 2023 roku, natomiast do Belize przeszło miesiąc później, bo dopiero 6 grudnia 2023 roku. JetBlue posiada flotę niemal trzystu samolotów wąskokadłubowych Airbus A220-300, Airbus A320-200, Airbus A321-200/neo oraz Embraer E190.
Tagi
jetblue

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy