JetBlue opublikował rozkład lotów z Amsterdamu do Nowego Jorku

27 kwietnia 2023 09:00
JetBlue udostępnił podróżnym możliwość rezerwacji wyjazdów z Amsterdamu do Nowego Jorku i Bostonu. Przewoźnik zacięcie walczył o połączenia z Niderlandów i po długiej batalii ze Schiphol uzyskał serię cennych slotów lotniskowych.
Reklama
Amerykański JetBlue zabezpieczył serię slotów na amsterdamskim Schiphol w ub. miesiącu. Przewoźnik zwrócił się o pomoc do Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych, oskarżając holenderski rząd o praktykę godzącą w sprawiedliwą konkurencję. Ostatecznie, Schiphol przyznało JetBlue serię slotów, umożliwiając przewoźnikowi rozpoczęcie przygotowań do inauguracji połączeń z Niderlandów.

- Nareszcie! Po wielomiesięcznych staraniach udało się zagwarantować możliwość realizowania lotów z Amsterdamu. Po latach krzywdzącego braku konkurencji na trasach z Holandii do Stanów Zjednoczonych z uwagi na pozycję przewoźników tradycyjnych w Schiphol, wreszcie uda się obniżyć cenę przelotu transatlantyckiego i poprawić komfort podróżowania - zachwalał decyzję amsterdamskiego lotniska Robin Hayes, szef JetBlue.


Trasa z Amsterdamu do Nowego Jorku zostanie uruchomiona 29 sierpnia 2023 roku i będzie realizowana każdego dnia. Pomimo początkowych trudności, JetBlue będzie w stanie zaoferować start z amsterdamskiego portu o 13:35 lub 13:40, lądując na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego o 16:00 lub 16:05. Podróż z Nowego Jorku do Amsterdamu przewidziano na 21:40, 22:00 lub 22:05 w zależności od dnia tygodnia. Chwilę później, 20 września 2023 roku, JetBlue uruchomi również połączenie z Amsterdamu do Bostonu. Trasa będzie realizowana każdego dnia. Start z Niderlandów zaplanowano na 11:35, natomiast ze Stanów Zjednoczonych na 20:42 lub 20:47.

Amsterdam będzie trzecim, po Londynie i Paryżu, miastem europejskim z obecnością JetBlue. Przewoźnik zameldował się na kontynencie europejskim 12 sierpnia 2021 roku po wieloletnich przygotowaniach, inaugurując trasę do Heathrow. Do realizacji wszystkich połączeń europejskich JetBlue wykorzystuje samolot Airbus A321neo Long Range.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy