JetBlue otrzymał serię slotów na lotnisku Schiphol

23 marca 2023 09:54
Amerykański JetBlue zabezpieczył sloty na amsterdamskim Schiphol. Przewoźnik wyraził chęć codziennego latania z Amsterdamu do Nowego Jorku i Bostonu z wykorzystaniem wąskokadłubowych airbusów A321LR.
Reklama
Royal Schiphol Group przyznało serię slotów lotniskowych JetBlue. W ostatnich tygodniach amerykański przewoźnik walczył o możliwość realizowania swoich lotów z amsterdamskiego lotniska, lecz Schiphol nie zamierzało ulegać jego prośbom. Sprawa skończyła się w amerykańskim Departamencie Transportu, ponieważ JetBlue oskarżył holenderski rząd o nieuczciwą i dyskryminującą praktykę. JetBlue dopięło swojego i może rozpocząć przygotowania do inauguracji lotów z Amsterdamu do Nowego Jorku i Bostonu.

- JetBlue otrzymał tymczasową zgodę na realizowanie połączeń ze Schiphol. Trzeba przyznać, że przyznana seria slotów jest mało atrakcyjna z komercyjnego punktu widzenia, gdyż wymusza na nas wylot z Nowego Jorku o niekorzystnej porze, 1:20 z rana. Mimo tego, JetBlue jest zdeterminowane do wejścia na rynek holenderski z konkurencyjną ofertą lotów do Stanów Zjednoczonych - przekazał amerykański przewoźnik.


Jak podkreślono, Schiphol przyznało serię tymczasowych slotów. Oznacza to, że przyszłość transatlantyckich połączeń JetBlue z Amsterdamu jest nieznana. Przewoźnik wciąż nie ma pewności, że będzie obecny w Holandii po 28 października br., a to może niekorzystnie odbić się na wizerunku linii.

- Tymczasowa natura przyznanych slotów sprawia, że JetBlue musi mierzyć się ze sporymi wyzwaniami logistycznymi. Nasza siatka połączeń trafia do systemów rezerwacyjnych z 331-dniowym wyprzedzeniem, a połączenia dalekiego zasięgu wymagają zazwyczaj decyzji klientów podejmowanej z wielomiesięczną zaliczką - dodano.

JetBlue lata już na trasach transatlantyckich z Londynu i Paryża do Nowego Jorku i Bostonu, wykorzystując flotę dwudziestu czterech maszyn wąskokadłubowych Airbus A321LR.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy