JetBlue ogłosił trasę do Paryża

17 listopada 2022 10:30
Po udanej inauguracji połączenia do Londynu, amerykańska linia niskokosztowa JetBlue zapowiedziała uruchomienie rotacji do Paryża. Od początku sezonu letniego przewoźnik poleci z nowojorskiego lotniska Johna F. Kennedy'ego na paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a.
Reklama
Linia JetBlue przygotowała nowość dla swoich pasażerów. Przewoźnik wyraził chęć wejścia na rynek francuski. Od początku przyszłorocznego sezonu wakacyjnego amerykańska linia niskokosztowa poleci na europejskiej trasie z Nowego Jorku Johna F. Kennedy'ego do Paryża Charlesa de Gaulle'a. Ponad rok temu linia JetBlue zainaugurowała trasę do Londynu Heathrow, której sukces zachęcił do ekspansji na Starym Kontynencie. Niewykluczone, że w przyszłości przewoźnik pojawi się również na trasie z Paryża do Bostonu.

- Linia JetBlue pojawi się we Francji. Przykład połączenia do Londynu udowodnił, że połączenia dalekodystansowe w niskich, konkurencyjnych cenach mają sens. Nie mogę się doczekać inauguracji rotacji do Paryża, czyli najczęściej odwiedzanego miasta na kontynencie europejskim - powiedział Robin Hayes, CEO linii JetBlue.


Rynek we Francji jest drugim największym pod kątem rejsów do Stanów Zjednoczonych zaraz po Wielkiej Brytanii. Pojawienie się w Paryżu było więc naturalnym kierunkiem rozwoju. Uruchomienie połączenia na paryskiego lotnisko Charlesa de Gaulle'a zbiegnie się w czasie z wieloma wydarzeniami sportowymi, które z pewnością napędzą ruch na tej trasie. Paryż będzie gospodarzem m.in. Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Rotacja do Paryża będzie realizowana samolotami wąskokadłubowymi Airbus A321LR ("Long Range"). Maszyna może zabrać na pokład 138, 160 lub 200 pasażerów w zależności od konfiguracji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy