JetBlue potwierdził trasę z Amsterdamu do Nowego Jorku

12 kwietnia 2023 09:45
Amerykański JetBlue potwierdził inaugurację połączenia transatlantyckiego z Amsterdamu do Nowego Jorku. Stolica Niderlandów będzie trzecim europejskim miastem (po Londynie i Paryżu) w oferowaniu JetBlue.
Reklama
JetBlue ma wystartować z nową trasą pod koniec szczytu tegorocznego sezonu letniego, choć dokładna data inauguracji wciąż nie została podana. Przewoźnik zasygnalizował chęć latania z Amsterdamu do Nowego Jorku zaraz po wywalczeniu serii slotów lotniskowych w Schiphol w ub. miesiącu, ale dopiero teraz potwierdził tę informację. W tym roku ma ruszyć też trasa z Amsterdamu do Bostonu.

- Nareszcie! Po wielomiesięcznych staraniach udało się zagwarantować możliwość realizowania lotów z Amsterdamu. Po latach krzywdzącego braku konkurencji na trasach z Holandii do Stanów Zjednoczonych z uwagi na pozycję przewoźników tradycyjnych w Schiphol, wreszcie uda się obniżyć cenę przelotu transatlantyckiego i poprawić komfort podróżowania - powiedział Robin Hayes, szef JetBlue.


Trasa będzie obsługiwana samolotami wąskokadłubowymi Airbus A321LR z 24 fotelami Mint Suite oraz 114 miejscami ekonomicznymi. Kabinę oraz serwis dostosowano do wymagań lotów dalekodystansowych.

- Naszą strategią jest działanie z myślą o podróżnych oraz oferowanie bezkonkurencyjnych cen przelotów transatlantyckich. Nie mam wątpliwości, że klienci oraz holenderski rząd będą zachwyceni jakością naszego produktu i jego wpływem na rozwój rynku lotniczego w kraju. Nie mogę doczekać się długofalowego partnerstwa z Schiphol celem zapewnienia trwałego sukcesu połączenia - dodał Hayes.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy