Koniec współpracy mBanku z Miles&More

Marek Stus - Profil Marek Stus
26 czerwca 2021 09:05
We wrześniu br. zakończy się współpraca między mBankiem a programem lojalnościowym Miles&More i Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Oznacza to koniec możliwości zbierania mil za transakcje płatnicze zrealiowane z użyciem kart kredytowych tego banku.
Reklama

mBank poinformował w tym tygodniu swoich klientów o wycofaniu z oferty kart kredytowych pozwalających na gromadzenie mil w Miles&More. Klienci posiadający już te produkty będą mogli z nich korzystać na dotychczasowych zasadach tylko do końca września br. W międzyczasie bank będzie oferował możliwość zamiany kart Miles&More na inne typu kart kredytowych dostępne w jego aktualnej ofercie.

O możliwości zakończenia współpracy między z Miles&More mówiło się nieoficjalnie już od pewnego czasu, więc decyzja banku nie jest zbyt dużym zaskoczeniem. mBank w ostatnich latach starał się z resztą coraz bardziej zniechęcić klientów do korzystania z kart pozwalających na zbieranie mil. Najpierw pogorszone zostały przeliczniki wykonanych transakcji na mile, następnie wprowadzono maksymalny limit mil, które można było zgromadzić w ciągu miesiąca, aż wreszcie zlikwidowana została możliwość zwolnienia z rocznej opłaty za utrzymanie karty w przypadku wykonania wysokich obrotów lub odpowiedniej liczby transakcji. Obecnie karty te kosztują, w zależności od wersji, od 200 do 600 zł rocznie.

Dla członków Miles&More ustanie współpracy programu z mBankiem oznacza nie tylko brak możliwości gromadzenia dodatkowych mil, ale także automatycznego przedłużania ich ważności. Dotyczy to osób nieposiadających żadnego statusu, których mile zgodnie z zasadami programu wygasają po upływie 36 miesięcy od ich naliczenia. Korzystanie z kart mBanku skutecznie zawieszało bieg tego terminu. Warto jednak pamiętać, że obecnie z uwagi na pandemię Miles&More czasowo zawiesił dla wszystkich członków programu przepadek niewykorzystanych mil. Aktualnie zgromadzone mile nie będą wygasały do 30 września 2022 roku.

Po wycofaniu się mBanku na polskim rynku pozostał jedynie Diners Club, który nadal współpracuje z LOT-em i Miles&More oferując karty pozwalające na zbieranie i przedłużanie ważności mil w tym programie. Użytkownicy innych programów lojalnościowych (hotelowych i lotniczych) mogą ewentualnie skorzystać z karty PremierMiles wydawanej przez Citibank Handlowy. Pozwala ona na zamianę zgromadzonych nią punktów za transakcje na mile m.in. w programach Air France-KLM i British Airways. Niestety krajowy rynek tzw. kart co-brandingowych jest bardzo ubogi nie tylko w porównaniu do amerykańskiego, ale także większości dużych krajów europejskich.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama