Etihad Airways poleciał do Izraela

8 kwietnia 2021 12:35
Narodowa linia Zjednoczonych Emiratów Arabskich została pierwszym przewoźnikiem, który połączył stolicę ZEA a Izraelem.
Reklama
We wtorek (6.04) Etihad Airways rozpoczął regularne loty pomiędzy Abu Zabi do Tel Awiwem. Na pokładzie pierwszego lotu znajdowała się delegacja dyplomatyczna ZEA oraz dziennikarze. Po wylądowaniu na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie samolot został powitany przez tradycyjny salut wodny.

Nowa trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu przez maszyny Boeing 787-9, na pokładzie których może podróżować 290 pasażerów. Połączenie zostało zapowiedziane już w listopadzie 2020 r. i ostatecznie wystartowało nieco później niż wtedy planowano. Obsługę lotów z Abu Zabi do Tel Awiwu ogłosił także Wizz Air – pierwotnie pierwszy lot zaplanowano na 12 lutego br., jednak obecnie bilety można kupić najwcześniej na rejs 18 kwietnia.


Jest to pierwsza linia łącząca stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Tel Awiwem, jednak jeszcze przed końcem 2020 r. loty do Tel Awiwu z Dubaju rozpoczął budżetowy flydubai. Podobne plany od dłuższego czasu ma także Emirates, jednak przewoźnik nie ogłosił dotąd daty startu rejsów.

Etihad Airways prowadzi obecnie negocjacje z El Al Israel Airlines w sprawie szerokiej współpracy na lotach lotów pomiędzy Abu Zabi a Izraelem oraz na innych trasach El Al z Tel Awiwu. W listopadzie 2020 r. roku obie firmy podpisały list intencyjny sprawie współpracy code-share, programów lojalnościowych, szkolenia personelu i obsługi technicznej samolotów.

Fot.: materiały prasowe, Etihad Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy