Emirates poleci do Tel Awiwu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 września 2020 09:45
W czwartek (17.09) ogłoszono, że Emirates uzyskał zgodę na regularne połączenia pomiędzy Dubajem a Tel Awiwem. Nieoficjalnie wiadomo, że loty mogą ruszyć już w styczniu 2021 r.
Reklama
Największy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uzyskał zgodę izraelskiego rządu na rozpoczęcie regularnych pasażerskich lotów z Dubaju–International do największego izraelskiego portu lotniczego – podało izraelskie radio KAN News. Jak zasugerowano, połączenia ruszą najprawdopodobniej 1 stycznia 2021 r., chociaż przewoźnik nie odniósł się jeszcze w żaden sposób to tych informacji.

Ponadto, Emirates Flight Catering (EKFC), część Emirates Airlines odpowiedzialna za przygotowywanie posiłków dla pasażerów samolotów niemal 100 przewoźników, zawarła partnerstwo z CCL Holdings w celu utworzenia Zjednoczonych Emiratach Arabskich specjalistycznego zakładu produkującego koszerną żywność. Nowy projekt ma nosić nazwę Kosher Arabia i ma zapewniać najwyższy poziom w certyfikacji koszerności.


– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia współpracy z CCL Holdings w dostarczaniu żywności koszernej. Od wielu lat EKFC oferuje koszerne posiłki, głównie naszym klientom lotniczym, jednak za pośrednictwem zagranicznego dostawcy. Obserwując światowe trendy w zakresie koszernej żywności, a także ostatnie wydarzenia polityczne, spodziewamy się, że popyt na koszerną żywność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i regionie szybko wzrośnie. Nasza współpraca obejmie wszystkie kanały dystrybucji, w tym posiłki dla pasażerów podróżujących powietrzne. Będziemy także analizować możliwość otworzenia restauracji w Dubaju – powiedział Saeed Mohammed, dyrektor generalny Emirates Flight Catering (EKFC).

W sierpniu br. Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły porozumienie o nawiązaniu pełnych stosunków dyplomatycznych oraz zapowiedziano podpisanie umów bilateralnych w takich obszarach jak energia, turystyka, inwestycje, bezpieczeństwo, komunikacja i technologia, a także bezpośrednie pasażerskie połączenia lotnicze. 31 sierpnia narodowy izraelski przewoźnik wykonał pierwsze w historii połączenie komercyjne pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – linia poleciała z Tel Awiwu do Abu Dhabi.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy