Emirates od 11 lat łączy Warszawę z Dubajem

19 lutego 2024 11:07
1 komentarz
Emirates świętują 11 lat obecności w Polsce. W lutym 2013 roku linie lotnicze uruchomiły swoje połączenie do Warszawy. Dziś Emirates realizują codzienne loty do ponad 140 kierunków z Dubaju i zatrudniają około 780 Polaków na całym świecie.
Reklama
Codzienne loty Emirates między Warszawą a Dubajem są obecnie obsługiwane przez boeinga 777-300ER w konfiguracji dwu- i trzyklasowej, oferując podróżnym połączenie zarówno z miastem nad Zatoką Perską, jak i z globalną siatką linii obejmującą ponad 140 kierunków. Lot Emirates z Dubaju do Warszawy, EK179, odlatuje o 8:05 i przylatuje o 11:20. Lot z Warszawy do Dubaju, EK180, odlatuje o 13:40 i przylatuje o 22:20. Wszystkie podane godziny są czasu lokalnego.

- Rok 2023 upłynął pod znakiem licznych podróży oraz wzrostu popularności kierunków azjatyckich. Emirates w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia lokalnego rynku lotniczego po pandemii, wspierając polskie biura turystyczne w przywróceniu szerokiej gamy ofert dla podróżnych. Ponadto świadczone przez linie usługi transportowe ułatwiały polskim firmom rozwijanie swojej działalności nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także na innych atrakcyjnych rynkach na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Australii. Emirates aktywnie promują wymianę kulturową i sportową między Polską a Bliskim Wschodem oraz Daleką Azją
- przekonuje biuro prasowe linii.

Obecnie Emirates zatrudnia blisko 20 polskich pilotów i ponad 680 członków załogi pokładowej. W sumie Emirates zatrudniają ponad 760 Polaków w jednostkach biznesowych oraz różnych działach, w tym w lokalnym biurze linii lotniczych w Warszawie. Załogi pokładowe Emirates zapewniają najlepszą obsługę podczas lotu. Najwyższy poziom obsługi klienta wynika z solidnego systemu rekrutacji, kompleksowych szkoleń i doskonałego środowiska pracy, a także warunków zatrudnienia oraz przejrzystej ścieżki kariery.

- Jestem niezmiernie dumny z drogi, jaką linie Emirates przeszły w Polsce przez ostatnie 11 lat. Patrząc w przyszłość, traktujemy bardzo poważnie nasze zobowiązanie do doskonalenia naszej oferty i usług, aby jak najlepiej sprostać rosnącym wymaganiom polskich podróżnych. Naszym niezmiennym celem jest zapewnienie unikalnych doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań i komfortowych połączeń z różnymi zakątkami świata. Bez względu na to, czy są to zimowe ucieczki do egzotycznych i ciepłych miejsc, czy letnie przygody w zachwycających lokalizacjach – podróże z Emirates to niezapomniane doświadczenia
– powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2024-02-19 13:41   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Ciekawe czy będzie drugi LOT Emirates do Warszawy? Albo inne lotnisko. Na razie tylko Flydubai się rozwija.
A380 pewnie nie, bo pewnie przewóz Cargo ma znaczenie, a B777 bierze chyba więcej cargo niż A380..
Poza tym z A380 były problemy z regularnym obsługiwaniem w WAW (gdy Emirates się kiedyś do tego przymierzał)

Ceny Emirates z Warszawy bywają ostatnio wysokie, wyższe niż z innych miast obsługiwanych w tej części Europy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy