Przerobią pokrycia foteli na... plecaki

6 czerwca 2024 10:32
50 ton materiałów pochodzących z samolotowych foteli zostanie przerobionych na... plecaki dla dzieci.
Reklama

Emirates wykorzystają ponad 50 tys. kilogramów materiałów pochodzących ze 191 samolotów poddawanych renowacji wnętrz kabin. Zespół inżynierów Emirates postawił sobie za zadanie znalezienie sposobu, na ponowne wykorzystanie tkanin z foteli klasy ekonomicznej w 22 samolotach Airbus A380, które zakończyły proces modernizacji. Z tych samolotów odzyskano 5,2 tys. kilogramów odpadów, w tym tkaniny foteli składającą się w 95 proc. z wełny i 5 proc. z nylonu o gładkim splocie, pochodzące z Niemiec i Irlandii. Materiały te zostały uznane za idealne do upcyklingu ze względu na ich trwałość i niepalność, a następnie podjęto decyzję o produkcji wysokiej jakości plecaków dla potrzebujących dzieci.W zakładzie Emirates Engineering, dedykowany zespół krawców zaprojektował gamę plecaków dla dzieci w różnym wieku. Personel współpracował z zespołem ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki Emirates w celu wskazania podmiotów charytatywnych, szkół, domów dziecka i fundacji, do których trafią plecaki.


Pracownicy Emirates spędzili tygodnie na analizowaniu plecaków, upewniając się, że są one bezpieczne i wygodne, a także odpowiednie dla dzieci Tkaniny na plecaki są świeżo prane w zakładzie, a następnie głęboko czyszczone ręcznie, skórzane elementy są poddawane kondycjonowaniu i dokładnie dezynfekowane przed zszyciem w unikalne elementy.


Plecaki są produkowane ręcznie w zakładzie Emirates Engineering, przez zespół krawców. Na co dzień ci fachowcy zajmują się naprawą rozdarć we wnętrzach ogromnej floty samolotów Emirates, ale teraz wielu z nich wykorzystuje swoje umiejętności do produkcji tornistrów dla uczniów w całej sieci Emirates.


Największy na świecie znany projekt modernizacji to wielomiliardowa inwestycja Emirates, która rozpoczęła się w sierpniu 2022 r. z zamiarem pełnej przebudowy 191 samolotów i podniesienia komfortu klienta. Projekt obejmuje 110 airbusów A380 i 81 boeingów 777, które łącznie mogą dostarczyć do 50 000 kilogramów zużytych tkanin.


Materiały z 22 samolotów Airbus A380, które doczekały się całkowitej modernizacji, zostały już ponownie wykorzystane. W listopadzie 2023 r. powstała z nich limitowana kolekcja walizek serii Aircrafted by Emirates, zaprojektowana przez Emirates Engineering i wyprzedana w ciągu kilku tygodni. Wpływy z pierwszej sprzedaży kolekcji non-profit Aircrafted by Emirates wyniosły ponad 70 000 AED i po minimalnych odliczeniach kosztów operacyjnych zostały przekazane na rzecz Emirates Airline Foundation wspierającej projekty humanitarne na całym świecie.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy