El Al wykona pierwszy lot komercyjny pomiędzy Izraelem i ZEA

31 sierpnia 2020 10:04
Izraelski przewoźnik wykona w poniedziałek (31.08) pierwsze w historii połączenie komercyjne pomiędzy Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Linia poleci z Tel Awiwu do Abu Dhabi.
Reklama

Inauguracyjny lot pomiędzy tymi państwami symbolizuje krok na przód w polepszaniu relacji pomiędzy skłóconymi nacjami. Na pokładzie samolotu do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajdzie się izraelska delegacja wraz z amerykańskimi dyplomatami.


Boeing 737-900ER wykona lot o numerze LY971 z lotniska w Tel Awiwie do Abu Dhabi. Start samolotu zaplanowany został na poniedziałek na godzinę 10:30 lokalnego czasu. Lot powrotny o numerze LY972 planowo ma odbyć się we wtorek popołudniu. Kody 971 i 972 to następująco numer kierunkowy ZEA oraz Izraela.

Na tę chwilę nie jest jasna trasa przelotu, ponieważ dotychczas nie wykonywano żadnych lotów pomiędzy państwami. Przedstawiciele linii nie poinformowali również, czy samolot wleci w saudyjską przestrzeń powietrzną czy będzie musiał ją okrążyć jednocześnie wydłużając czas lotu.

- W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwszy komercyjny lot do Abu Dhabi. Tak dokładnie wygląda pokój dla pokoju - skomentował Benjamin Netanyahu, premier Izraela

W maju br. Etihad Airways wykonał połączenie cargo z Abu Dhabi do Izraela z zaopatrzeniem medycznym dla Palestyny w celu pomocy w walce z koronawirusem. Był to pierwszy raz gdy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbył planowy lot do Izraela.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy