Etihad Airways poleci do Izraela

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 listopada 2020 11:02
1 komentarz
Kolejny przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich planuje uruchomienie połączenia do Tel Awiwu–Ben Gurion.
Reklama

Etihad Airways rozpocznie codzienne loty do Tel Awiwu 28 marca 2021 r. Rejsy będą obsługiwane najprawdopodobniej przez Boeinga 787-9.

Abu Dhabi - Tel Aviv

Rozpoczęcie regularnych lotów pomiędzy naszymi krajami to historyczny moment. Etihad Airways chcą pozostać zaangażowana w rozwój handlu i turystyki pomiędzy dwoma krajami, ale także w całym regionie – powiedział Mohammad Al Bulooki, dyrektor operacyjny Etihad Aviation Group.

Uruchomienie połączenia jest możliwe dzięki podpisaniu porozumień pomiędzy ZEA a Izraelem 15 września 2020 r. w Waszyngtonie. 19 października Etihad był pierwszym przewoźnikiem z regionu Zatoki Perskiej, który jednorazowo wykonał komercyjny lot pasażerski do Izraela.


Jak napisał przewoźnik w oświadczeniu, połączenie ma promować Abu Zabi wśród izraelskich turystów, ale także dać mieszkańcom Zjednoczonych Emiratów Arabskich możliwość odkrywania izraelskich zabytków, plaż, restauracji i nocnego życia. Rozkład lotów ma zostać zaplanowany także w taki sposób, aby pasażerowie mogli podróżować przez Abu Zabi m. in. do Chin, Indii, Tajlandii i Australii.

Na początku miesiąca loty z Dubaju do Tel Awiwu potwierdził budżetowy FlyDubai. Podobne plany ma także Emirates, jednak jego rejsy wystartują najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach 2021 roku.

Fot.: materiały prasowe, Etihad
Reklama

Ostatnie komentarze

adam1987 2020-11-20 09:32   
adam1987 - Profil adam1987
Czy przypadkiem w umowie między państwami nie było mowy o 28 połączeniach tygodniowo między TLV a Emiratami? 14 wziął już FlyDubai, teraz 7 ethiad i jeszcze emirates chce latać. Każde z Państw ma po 28?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama