Austrian stawia na rejsy wakacyjne. W rozkładzie Mauritius i Meksyk

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
29 marca 2021 09:30
Mając nadzieję na odrodzenie się popytu na podróże lotnicze podczas kolejnego sezonu zimowego, austriacki narodowy przewoźnik rozbudowuje dla pasażerów wakacyjną siatkę egzotycznych kierunków na zimę 2021/2022.
Reklama

W ubiegłym roku, negocjując z austriackim rządem państwową pomoc, przewoźnik zobowiązał się do rozbudowy siatki połączeń dalekodystansowych z Wiednia, która zdaniem rządzących jest niezadowalająca. Jak mówią prognozy, w najbliższych miesiącach przewoźnicy będą mogli liczyć głównie na pasażerów podróżujących turystycznie, w związku z czym przewoźnik zdecydował się dodać do swojej oferty zimowej 2021/2022 nowe wakacyjne kierunki dalekodystansowe.

Na jesieni 2021 r. Austrian Airlines rozpocznie loty do Meksyku. Rejsy do Cancún wystartują 24 października 2021 r. i będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Loty obsłuży samolot Boeing 777-200ER. Wiedeń - Cancun
  • OS61 Wiedeń 10:40 – Cancún 16:10 (---4--7)
  • OS62 Cancún 18:05 – Wiedeń 11:30+1 (---4--7)
Co ciekawe, nie będzie to zupełnie nowy kierunek w siatce austriackiego przewoźnika – ostatni rejs do Cancún został wykonany przez Austrian Airlines w 2006 r.


Ludzie tęsknią za wakacjami, dalekimi podróżami i morzem, dlatego w nadchodzącym zimowym rozkładzie lotów skupimy się na atrakcyjnych kierunkach dalekiego zasięgu, aby zaspokoić pragnienie podróżowania naszych pasażerów. Jestem przekonany, że do tego czasu wiele osób na całym świecie zostanie zaszczepionych i podróżowanie będzie ponownie możliwe bez surowych ograniczeń – skomentował Michael Trestl, dyrektor handlowy Austrian Airlines.

Oprócz nowego kierunku, Austrian Airlines planuje także wznowienie od 23 października 2021 r. rejsów na Mauritius, które zostały zawieszone z powodu pandemii COVID-19. Na wyspę położoną na Oceanie Indyjskim pasażerowie będą mogli polecieć trzy razy w tygodniu. Także 23 października wznowione zostanie połączenie do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki, z dwoma rejsami tygodniowo.

Fot.: materiały prasowe, Austrian Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama