Virgin Atlantic opóźnia dostawy A330neo

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
16 listopada 2020 10:20
Brytyjski przewoźnik planuje rozpocząć eksploatacje nowych samolotów z rodziny A330neo dopiero w 2022 roku.
Reklama
W ciągu ostatnich miesięcy Virgin Atlantic dokonywał drastycznych zmian w swojej flocie. Głównym celem restrukturyzacji było wycofanie samolotów czterosilnikowych, w celu zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Obecnie linia operuje jedynie maszynami posiadającymi dwa silniki. W ramach restrukturyzacji spółki, zamówienie na nowe airbusy A330neo zostało opóźnione o dwa lata.


Nowe samoloty dołączą do floty dopiero pod koniec 2022 roku. Na zeszłorocznych pokazach lotniczych w Paryżu przewoźnik dokonał zamówienia na czternaście egzemplarzy tej maszyny oraz na dodatkowe sześć opcji. Airbusy przyczynią się w dużej mierze do redukcji zużycia paliwa przez linię lotniczą. Do 2024 roku Virgin chce posiadać jedną z najmłodszych flot samolotów na świecie, ze średnim wiekiem maszyny wynoszącym około 5 lat. Planowana flota ma być 32 proc wydajniejsza niż ta dekadę temu.


W nadchodzącym roku przewoźnik nie planuje odbioru żadnych nowych maszyn. Operacje będą opierały się na obecnej flocie składającej się z dreamlinerów, sześciu airbusów A350 oraz starszych A330-300. Virgin Atlantic dalej zakłada, iż osiągnie zerową emisyjność netto do 2050 roku.

Fot.materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy