Odwołano Mariusza Szpikowskiego. Zastąpi go Stanisław Wojtera

21 października 2020 09:15
8 komentarzy
Minister infrastruktury powołał Stanisława Wojterę na nowego prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” - poinformował resort w komunikacie. Zastąpi Mariusza Szpikowskiego.
Reklama
Stanisław Wojtera urodził się w 1977 r. , jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów. Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu oraz w pracy w środowisku międzynarodowym. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik. Z branżą obronno-lotniczą związany od 2013 r., ostatnio pełnił funkcję pełnomocnika zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. zagospodarowania terenu Lotniska Chopina.

Szpikowski bardzo podziękował wszystkim pracownikom PPL za wsparcie, jakiego udzielali mu przez ostatnie cztery lata. Przypomniał przy tym najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat – m. in. zmianę statusu prawnego przedsiębiorstwa czy przejęcie lotniska w Radomiu.

- Zostawiam firmę w dobrej kondycji finansowej – mimo trudnej sytuacji, nawet w tym roku, możliwy jest niewielki zysk – mówi Mariusz Szpikowski, dotychczasowy prezes PPL. Podkreślił przy tym, że przed nowym zarządem w tym trudnym dla lotnictwa roku stoją wyzwania, z którymi z pewnością sobie poradzi. Poprosił też całą załogę o zaangażowanie i okazanie wsparcia dla nowego kierownictwa przedsiębiorstwa.

- To dla mnie duży zaszczyt, że będę mógł pokierować firmą z tak dużym potencjałem i takimi tradycjami – mówi Stanisław Wojtera, nowy prezes PPL. Dodaje, że zdaje sobie sprawę ze stojących przed nim wyzwań. - Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę - dodaje Wojtera.


Jednocześnie powołano zastępców Prezesa PPL. Na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych powołany został Łukasz Suchecki, zaś na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych powołany został Stefan Świątkowski.


Łukasz Suchecki ukończył studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne kursy i szkolenia w zakresie zarządzania, ochrony i bezpieczeństwa w branży lotniczej. Pracował na stanowiskach kierowniczych między innymi w grupie LOT i w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ostatnio był z Zastępcą Dyrektora Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Jest członkiem Rady Ochrony i Ułatwień Lotnictwa Cywilnego przy Ministerstwie Infrastruktury.

Stefan Świątkowski ukończył studia matematyczne na Politechnice Łódzkiej oraz na University of Leeds, a także studia Master of Business Administration na Institut européen d'administration des affaires w Fontainebleau (Francja). Posiada bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w branży bankowej i konsultingowej. Pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych grupy KGHM. W ostatnim czasie pełnił funkcje kierownicze w pionach finansowych spółek z grupy LOT. Według danych z Krajowego Rejestru Sądowego Świątkowski jest również jedynym członkiem zarządu nowej spółki LOT Polish Airlines, która została powołana przez Polską Grupę Lotniczą pod koniec maja br. w celu uporządkowania działalności operacyjnej holdingu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fe64d 2020-10-24 20:42   
gość_fe64d - Profil gość_fe64d
A cóż to zmienia dla szarego pracownika? Cóż zmieniły rotacje na stanowiskach prezesów w handlingu, gdzie masa ludzi przepracowało za najniższą krajową na zlecenie jakiś czas nim się z tego nie wyrwało (w okresie prosperity Lotniska Chopina)?
gość_6a86e 2020-10-21 23:27   
gość_6a86e - Profil gość_6a86e
Szkoda Gościa! Firma za dobrze zarabiała pod jego rządami, więc trzeba było zmienić Zarząd na nowy..... za dobrze wyglądała na tle innych nieudaczników zbranży. Niech się nowi uczą na państwowym, a wyniki ? Kogo to obchodzi? Przynajmniej kontrastu nie będzie. Jakie to przewidywalne i jakie smutne.
gość_64c56 2020-10-21 22:03   
gość_64c56 - Profil gość_64c56
Mariusz jak zwykle spadnie na 4 łapy. Jemu nigdy krzywda się nie działa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy