Tajemniczy klon LOT-u. Powstała spółka LOT Polish Airlines SA

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
2 czerwca 2020 18:06
25 komentarzy
Polska Grupa Lotnicza powołała do życia nowy podmiot o nazwie LOT Polish Airlines SA. Czy może to oznaczać kontrolowaną upadłość spółki Polskie Linie Lotnicze LOT SA? Biuro prasowe dementuje.
Reklama
29 maja br. została zarejestrowana nowa spółka akcyjna o nazwie LOT Polish Airlines. Jej jedynym właścicielem, posiadającym wszystkie akcje jest Polska Grupa Lotnicza SA (PGL). Kapitał spółki wynosi 100 tys. zł i składa się ze 100 tys. akcji o nominalnej wartości 1 zł. Siedziba nowego przedsiębiorstwa znajduje się na ul. KOR 45A. Przeważającą działalnością nowej firmy jest lotniczy transport pasażerski.


Spółka posiada dwuosobowy zarząd do którego weszli Stefan Świątkowski (były wiceprezes ds. finansowych KGHM) i Maciej Kacprzak (były pilot Ryanaira a od marca br. szef operacji lotniczych i szkoleń w Locie). Z kolei w trzyosobowej radzie nadzorczej zasiadają Dorota Jakubik, Kamila Olkowicz i Martyna Wawer. Te ostatnia jest prawniczką zatrudnioną w Locie.


Zapytaliśmy rzecznika PGL o cel powstania nowej spółki, w odpowiedzi otrzymaliśmy dość enigmatyczne oświadczenie.

"Spółka LOT Polish Airlines S.A. powstała w ramach porządkowania działalności operacyjnej realizowanej w ramach Polskiej Grupy Lotniczej. Nie są nam znane spekulacje o rzekomej upadłości PLL LOT, a jeśli takie rzeczywiście występują, to w żaden sposób nie są uprawnione" - poinformowało nas biuro prasowe.

Nie udało nam się niestety uzyskać doprecyzowania pojęcia "porządkowanie" użytego w odpowiedzi biura prasowego PGL.


Powołanie nowego przedsiębiorstwa, noszącego angielską nazwę LOT-u, może (ale nie musi) wskazywać, że rząd zdecydował się na przeprowadzenie kontrolowanej upadłości narodowego przewoźnika i powołanie w jego miejsce nowej organizacji, czegoś w rodzaju nowego LOT-u. Takie rozwiązanie zostało zastosowane już w przypadku Alitalii, jak również przy przekształcaniu SN Brussels w Brussels Airlines.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2c43c 2020-06-10 22:11   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gość_e9992 i jak widzisz ELO radzi sobie doskonale, a nie... czekaj. nikt by nie musiał snuć wizji gdyby osoby odpowiedzialne informowały jak mają to w obowiązku, a nie grały sobie publicznymi pieniędzmi w Eurobiznes.
gość_2662a 2020-06-05 23:21   
gość_2662a - Profil gość_2662a
gość_c475e najbardziej podoba mi się przekonanie o szczerości polskich uczuć religijnych, cha, cha, cha, zwłaszcza wyrażanych przez polski katotaliban, to prawda kler zna się na budownictwie, jeszcze w starych czasach komunistycznych mówiono, iż należałoby kardynała Glempa powołać na stanowisko ministra budownictwa, może z budową lotniska dałby sobie lepiej rade jakiś biskup, a nie minister Horała. W sprawie żartów z katastrofy, trzeba chyba mieć złą wolę, by nie dostrzegać, iż są to żarty z tych, którzy z wypadku pod Smoleńskiem urządzają spektakl martyrologii narodowej porównywalny z powstaniem warszawskim. To jest dopiero skandal i chryja, występy Maciarewicz z kumplami. Ja dużo latam samolotem i dla mnie bezpieczeństwo ma pierwszoplanowe znaczenie. O tym rozmawiajmy, co się stało podczas tragicznego lotu, dlaczego zostały naruszone podstawowe procedury, a nie o wybuchach, mgle, parówkach. I ten karnawał trwa już ponad 10 lat. Już nie będę zatrzymywał się dłużej nad cmentarnym występem prezesa i jego zachowaniem wobec posłanki Nowackiej. Ponieważ durnoty i bełkot mojego polemisty też mnie wkurzają, to jest to moja ostatnia wypowiedź w tym wątku.
gość_bcebd 2020-06-05 23:12   
gość_bcebd - Profil gość_bcebd
W obliczu pewnego juz tzw. "kontrolowanego bankructwa" LOT warto zwrocic
pilna uwage na wyjatkowe czesto loty "cargo" do Chin po 5 kwietnia.

Dla wtajemniczonych link LO z wyszczegolnieniem przelotow zobacz link mozna iz czesto pojawia sie WUH oraz bardzo czeste operacje na trasie
WAW > TSE oraz TSE i Chiny.

Zastanawia bardzo wiec - transport srodkow medycznych w wykonaniu

AN-124 a takze AN-225 w rzekomej postacji masecz i rekawiczek etc... w ilosci kilkudziesieciu milionow sztuk - ktorych brakuje w szpitalach a w aptekach mozna ten towar nabyc jedynie w niepowtarzalnie wysokiej cenie!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy