×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajemniczy klon LOT-u. Powstała spółka LOT Polish Airlines SA


Polska Grupa Lotnicza powołała do życia nowy podmiot o nazwie LOT Polish Airlines SA. Czy może to oznaczać kontrolowaną upadłość spółki Polskie Linie Lotnicze LOT SA? Biuro prasowe dementuje.

02/06/2020 18:06
gość_c0bdb - Profil
gość_c0bdb
  

gość_2c43c - Profil
gość_2c43c
  
@gość_e9992 i jak widzisz ELO radzi sobie doskonale, a nie... czekaj. nikt by nie musiał snuć wizji gdyby osoby odpowiedzialne informowały jak mają to w obowiązku, a nie grały sobie publicznymi pieniędzmi w Eurobiznes.
10/06/2020 22:11  

gość_2662a - Profil
gość_2662a
  
gość_c475e najbardziej podoba mi się przekonanie o szczerości polskich uczuć religijnych, cha, cha, cha, zwłaszcza wyrażanych przez polski katotaliban, to prawda kler zna się na budownictwie, jeszcze w starych czasach komunistycznych mówiono, iż należałoby kardynała Glempa powołać na stanowisko ministra budownictwa, może z budową lotniska dałby sobie lepiej rade jakiś biskup, a nie minister Horała. W sprawie żartów z katastrofy, trzeba chyba mieć złą wolę, by nie dostrzegać, iż są to żarty z tych, którzy z wypadku pod Smoleńskiem urządzają spektakl martyrologii narodowej porównywalny z powstaniem warszawskim. To jest dopiero skandal i chryja, występy Maciarewicz z kumplami. Ja dużo latam samolotem i dla mnie bezpieczeństwo ma pierwszoplanowe znaczenie. O tym rozmawiajmy, co się stało podczas tragicznego lotu, dlaczego zostały naruszone podstawowe procedury, a nie o wybuchach, mgle, parówkach. I ten karnawał trwa już ponad 10 lat. Już nie będę zatrzymywał się dłużej nad cmentarnym występem prezesa i jego zachowaniem wobec posłanki Nowackiej. Ponieważ durnoty i bełkot mojego polemisty też mnie wkurzają, to jest to moja ostatnia wypowiedź w tym wątku.
05/06/2020 23:21  

gość_bcebd - Profil
gość_bcebd
  
W obliczu pewnego juz tzw. "kontrolowanego bankructwa" LOT warto zwrocic
pilna uwage na wyjatkowe czesto loty "cargo" do Chin po 5 kwietnia.

Dla wtajemniczonych link LO z wyszczegolnieniem przelotow zobacz link mozna iz czesto pojawia sie WUH oraz bardzo czeste operacje na trasie
WAW > TSE oraz TSE i Chiny.

Zastanawia bardzo wiec - transport srodkow medycznych w wykonaniu

AN-124 a takze AN-225 w rzekomej postacji masecz i rekawiczek etc... w ilosci kilkudziesieciu milionow sztuk - ktorych brakuje w szpitalach a w aptekach mozna ten towar nabyc jedynie w niepowtarzalnie wysokiej cenie!!!

05/06/2020 23:12  

gość_b9bbd - Profil
gość_b9bbd
  
ORDFlyer
100/100
05/06/2020 22:28  

  
@gość_2662a
Podsumowując twoją wypowiedź:
- Żarciki o katastrofie gdzie ucierpiało 96 osób--super poziom, na prawdę
- Celowe naruszanie uczuć religijnych w kraju gdzie ponad 90% społeczeństwa wyznaję wiarę--genialna strategia by przekonać innych do swoich poglądów
- Mówienie że CPK ma być największym portem na świeci--kiedy 40 mln port nie znalazłby się dzisiaj w pierwszej dziesiątce europejskiej
- Liczne inne durnoty do których nie warto się nawet odnosić

A jak ktoś zwraca uwagę, że piszesz bełkot pozbawiony argumentów i to w wyjątkowo złośliwy sposób to czujesz się bardzo obrażony i oskarżasz innych o odporność na argumenty. Właśnie przez takich PiS wygrywał wybory.

gość_2662a - Profil
gość_2662a
  
gość_c475e a jak tu dyskutować z ludźmi głuchymi na argumenty, którzy ignorują wszelką krytykę, także konstruktywną i proponują ciągłe poszukiwanie wroga, lub anachroniczny styl życia oderwany od współczesnej rzeczywistości. No chyba, z wyjątkiem udoskonalenia metod kręcenia lodów i dzielenia się z kumplami najlepiej płatnymi posadami. Mnie zależy na rozwoju wszystkiego co polskie, pod warunkiem, że będzie racjonalnie zarządzane, zdolne do walki konkurencyjnej na najtrudniejszych rynkach, wolne od pustej propagandy i nieustającego, niczym nieuzasadnionego samochwalstwa.
04/06/2020 18:07  

gość_c475e - Profil
gość_c475e
  
gość_2662a jak zawsze byłem przeciwny obecnej władzy to takimi ciągłymi komentarzami już jestem zmęczony i coraz bardziej się przekonuję, że zwolennicy opozycji nie mają nic sensownego do powiedzenia niż tylko ciągłe jakieś wycieczki osobiste i teksty prześmiewcze. Tak się nie prowadzi dyskusji i w ten sposób nie zjedna się ludzi dla własnej sprawy, a tylko zniechęci. Naprawdę już mnie nudzi takie pitolenie, ale może jestem inny i mi zależy na rozwoju polskiej branży, a nie tylko Ryanaira i jego dyrektorów...
04/06/2020 09:48  

gość_2662a - Profil
gość_2662a
  
I koniecznie, dla tej nowej linii lotniczej musimy zbudować największe megalotnisko na świecie. Przed każdym gatem oczko wodne, portrety bohaterów i śpiewniki patriotyczne. Obowiązkowa dla każdego pasażera broszura ze wstępem Antoniego o zamachu pod Smoleńskiem. Każdy pasażer przychodzi ze swoją bańką paliwa lotniczego, to uniezależni nową linię od wahań cen na rynku naftowym. Podczas lotu trzymamy się za ręce i żarliwie modlimy. W każdym aeroplanie symbole religijne i portrety uśmiechniętego wielkiego twórcy potęgi naszego lotnictwa cywilnego Mateusza Morawieckiego. Mam nadzieję, że dożyję.
03/06/2020 17:31  

gość_2662a - Profil
gość_2662a
  
Pionierem był Swiss, kiedy powstał po bankructwie Swissairu.
03/06/2020 17:22  

gość_9a53e - Profil
gość_9a53e
  
Fakt faktem, ale LOT ma zbyt dużo maszyn szrotowych od Boeinga. Teraz jedyne wyjście to upadek.
03/06/2020 15:51  

gość_b3b42 - Profil
gość_b3b42
  
To samo :
Swisair -> Swiss
ale mistrzami są w tym grecy
olympic airways -> olympic aviation -> olympic -> a potem co zostało sie połączyło z agean...

Gdyby to zwykły przedsiębiorca zrobił , zostałby zajechany przez skarbówkę i prokuraturę za wyprowadzanie majątku spólki.
03/06/2020 15:42  

gość_f8bd7 - Profil
gość_f8bd7
  
Super w końcu może wszystkie nieuki ,które maja prace po znajomościach wylecą z hukiem a przyjdą na ich miejsce ludzie , którzy maja wiedzę i poprowadzą firmę w dobrym kierunku .To co się teraz dzieje w Lot to dalej lata 80 wszystkim wszystko się należy a od siebie nic .Pracuje twej firmie od kilku lat ale jak mam coś załatwiać w biurach to niedobrze się robi starsze ciocie z kawka na biurku skrzywiona mina i jeszcze zaanonsować się trzeba jak na audiencje do królowej .Prezes otoczony wianuszkiem przydupasow nie chce nic widzieć ,albo udaje ze nie widzi ,ludzie którzy coś chcą robić są tłumieni przez stara gwardie .Az żal patrzeć
03/06/2020 11:55  

gość_d827e - Profil
gość_d827e
  
Kolejna spółka dla swoich biorącym za prezesowanie i przerzucanie papierów ciężką kasę zdartą z ciężko pracujących Polakom
03/06/2020 11:11  

gość_027cf - Profil
gość_027cf
  
Nie mam już żadnych wątpliwości co się urodziło w głowach partyjnych sekretarzy. I plan zrealizują zobaczycie! To Tusk przecież tylko czekał na bankructwo "rodowych sreber" a tu nowa władza (po wyborach oczywiście) ogłosi, że tak bardzo się starała, LOT był wspaniale zarządzany i był do wczoraj w wyśmienitej kondycji finansowej i miał być za chwilę przecież globalnym graczem, ale ... ten wstrętny Covid ...
A kto będzie zarządzał w nowym Locie? Wolę, żeby to był były dyrektor Ryanair, niż dotychczasowi "kolejarze" czy inni "instruktorzy narciarscy" przysłani przez partię, którzy w samolocie byli przecież nieraz pasażerami więc znają branżę lotniczą doskonale ....
Ale pełna zgoda z gość_ad91d - szarża z szabelką bez siodła z podpitym rotmistrzem ma często małe szanse powodzenia ...
03/06/2020 10:55  

gość_f9091 - Profil
gość_f9091
  
@wojtek: poprzednie rządy się nie ‚napychaly’? Hulające po Polsce cysterny za PO-PSL to kto prowadził? Robin Hood? Cała ta ‚klasa’ polityczna jest warta funta kłaków. Od lewa do prawa.
03/06/2020 10:24  

gość_3ff2b - Profil
gość_3ff2b
  
"tyle lat tradycji PLL LOT" - tradycji nic nie zaszkodzi, przecież to po drodze zmieniało ogranizacyjną formę wiele razy. A im dłużej to trwa tym większa Tradycja. Może by u Wizza wykupić obsługę "narodowego Brandu"? Kilka samolotów by pomalowano w sławne barwy, nikt by aż tak nie roztrząsał co i jak.
03/06/2020 09:23  

gość_13540 - Profil
gość_13540
  
Nie trzeba być geniuszem ekonomii, żeby stwierdzić, że bankructwo to jedyne wyjście. Wierzyciele LOTu trzymajcie się za portfele ! Co z voucherami za niewykorzystane loty ? Pasażerowie zostaną wystawienie do wiatru ?
03/06/2020 08:18  

  
No tak, kolejni pisowcy muszą się nachapać zanim koryto odleci...
03/06/2020 08:13  

gość_ad91d - Profil
gość_ad91d
  
Każda szarża kiedyś się kończy. Po prostu konie dostają zadyszki i ręka boli od trzymania szabli. Nagle rozglądamy się i widzimy, że jesteśmy na bagnach. Wtedy trzeba zmienić konia.
03/06/2020 07:48  

gość_a0177 - Profil
gość_a0177
  
Wątpię czy chodzi o zamiary pozyskania nowych samolotów.
Raczej chodzi o pozbywanie się samolotów i wyrolowanie wszystkich współpracujących z PLL LOT
Na czele z Leasingodawcami , pasażerami mającymi niewykorzystany bilet, pracownikami z którymi w ok 30% nie podpisze się nowego kontraktu ( byli etatowcy ) , i również pozwoli to na uniknięcie zarzutów ze strony KE o pomoc publiczna.
Tajemniczość tej sytuacji również nie dziwi bo jest typowa dla ekipy PiS , czyli najpierw rozdymanie mocarstwowe plany, potem kompletna amatorszczyzna w wykonaniu tego , a na koniec wycofanie się rakiem, po cichu i zwalenie wszyskich niepowodzeń na innych.
Czego nie dotknie ta ekipa to spierdzieli.
Do tego obstawienie się typowymi karierowiczami którzy skacząca firmy do firmy zajmując kierownicze stanowiska.
Małość tego wszystkiego jest przerażająca.
Oczywiście ze COVID ma tu również dużo do powiedzenia. Ale myśle ze przyspieszył tylko to co każdy widział , to jak polityka i karierostwo i amatorszczyzna wykonawców prowadzi do katastrofy.
Może kiedyś przyjdzie moment na refleksje, może wreszcie ktoś zrozumie ze mechanizm kierowania firma poprzez polityczne mrzonki i otaczanie się karierowiczami z Ryanaira itp to zła droga.
W LOT dzieje się zle , ludzie pracujący tam maja coraz mniejsza ochotę na powrót do firmy po okresie nielatania. Nie utożsamiają się z ta firma, a totalny brak motywacji to poważny kłopot LOT-u na przyszłe czasy.
Firma tak prowadzona i tak traktująca współpracujących z nią inne firmy, ale i ludzi pracujących w niej to jaskrawy przykład tego co od paru lat otacza nas w kraju....

03/06/2020 07:17  

reklama
reklama
  


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie