South African Airways zawiesza wszystkie operacje

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
2 października 2020 08:06
Południowoafrykański przewoźnik zaprzestał wykonywania operacji lotniczych z uwagi na kłopoty finansowe. Linie nie dysponuje odpowiednimi funduszami, żeby dalej funkcjonować.
Reklama

SAA są na skraju wyczerpania wszystkich zasobów gotówki, w związku z tym zarząd spółki zadecydował, aby zawiesić wszystkie operacje w celu "utrzymania linii przy życiu" do momentu, w którym otrzyma niezbędne wsparcie finansowe od rządu lub inwestorów. Do tego czasu wszystkie aktywa firmy mają zostać odpowiednio zabezpieczone dopóki nie nadejdzie kolejna pomoc, informuje Reuters.


W maju br. rząd RPA zdecydował o udzieleniu przewoźnikowi kolejnego wsparcia w wysokości 3,8 mld randów (ok. 871 mln zł). Pieniądze miały pozwolić na wykonywanie operacji do końca marca 2021 roku. Była to przełomowa decyzja, która miała uchronić South African Airways od planowanej likwidacji. Obiecane fundusze nigdy jednak nie dotarły do spółki - w związku z czym obecnie przewoźnik nie dysponuje już praktycznie żadnymi środkami.

Południowoafrykańska linia zmagała się z problemami finansowymi długo przed wybuchem pandemii koronawirusa. SAA nie zanotowały zysku od ponad ośmiu lat, a liczna pomoc finansowa zwykle okazywała się niewystarczająca.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy