Francja ogranicza liczbę połączeń lotniczych z Chinami

16 lipca 2020 09:30
Francuskie władze podjęły decyzję, aby ograniczyć liczbę połączeń chińskich przewoźników pomiędzy Chinami i Francją do jednego lotu tygodniowo do Paryża. Jest to pokłosie podobnych restrykcji ze strony Chin dla francuskich linii.
Reklama

Wcześniej zbliżoną decyzję do francuskiej podjął chiński rząd, który pozwolił Air France na wykonywanie wyłącznie trzech lotów w tygodniu z Europy do Państwa Środka. Ambasada Francji w Pekinie tłumaczy, że ograniczenie zostało wprowadzone, aby wyrównać szanse dla przewoźników z obu państw i liczy, że niedługo oba kraje dojdą do uczciwego porozumienia.


Agencja Reutersa informuję, że Francja udzieliła zgody dla trzech chińskich linii lotniczych (Air China, China Eastern Airlines i China Southern Airlines) na wykonywanie po jednej rotacji w tygodniu z Chin do Paryża. W ramach umowy pomiędzy oboma państwami, Air France miał w zamian zostać upoważniony do operowania na trasach z Francji do Chin łącznie trzy razy w tygodniu. W rzeczywistości jedynym lotem jaki był wykonywany przez francuską linię było cotygodniowe połączenie z Paryża do Szanghaju. Pozostałe dwa loty miały być blokowane przez operatorów lotnisk. Z tego powodu, francuskie władze zdecydowały się ograniczyć liczbę lotów dla chińskich linii.

Na tę chwilę oznacza to, że pomiędzy państwami będą odbywać się tylko dwa regularne połączenia w tygodniu. Francuska ambasada w Pekinie ma nadzieję, że zostanie osiągnięte porozumienie, które pozwoli przewoźnikom na oferowanie zwiększonej częstotliwości w ramach uczciwej konkurencji.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy