×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec limitu 50 proc. miejsc w samolotach


Od 1 lipca br. linie lotnicze będą mogły rezerwować 100 proc. miejsc w samolotach. Tym samym zostanie zniesiony limit wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów.


O zniesieniu ograniczenia poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. - Od 1 lipca otwieramy w pełni niebo - powiedziała minister rozwoju, podał serwis TVN24 Biznes. - Od lipca samoloty będą mogły latać z pełnym składem pasażerów - dodała. 

Przypomnijmy, że limit rezerwacji połowy foteli w samolotach wprowadzono rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja br. Zakaz obowiązywać będzie przez cały czerwiec i zostanie zniesiony, w dniu w którym loty międzynarodowe zamierza rozpocząć narodowy przewoźnik. LOT stosował tę restrykcję na rejsach krajowych, które zostały wznowione 1 czerwca br. Obowiązuje ona również obce linie lotnicze, które rozpoczęły operacje z Polski w środę, 17 czerwca br.


Limit zastosowany przez polski rząd był pod ostrzałem krytyki branży lotniczej. List w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego podpisali m.in. szefowie Wizz Air, BUZZ, Rainbow Tours, Enter Air i Itaki. Do apelu o zniesienie zakazu przyłączyli się też prezesi regionalnych portów lotniczych w Polsce. Limit wprowadzony w Polsce był wyjątkiem w skali całej Unii Europejskiej i nie był podyktowany zalecaniami EASA czy ICAO.

Fot.: Materiały prasowegość_89587 - Profil
gość_89587
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie