Rząd wiedział dużo wcześniej, że lotów do W. Brytanii nie będzie

18 czerwca 2020 17:49
13 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują lot czarterowy z Wielkiej Brytanii do Polski. Repatriacyjny rejs zaplanowano na 21 czerwca z Londynu Heathrow do Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że już 10 czerwca br. rząd wiedział, że loty do W. Brytanii nie będą możliwe.
Reklama
Zapisy będą przyjmowane i przekazywane do LOT-u według kolejności zgłoszeń. Specjalne czartery do Polski są płatne, a bilet kosztuje ok. 1200 PLN. Informację o planowanym locie specjalnym podano 10 czerwca br. na stronach gov.pl. Strona nie jest już aktywna, aczkolwiek można znaleźć jej kopię zarchiwizowaną przez Googla.


Rząd zapowiedział wznowienie połączeń międzynarodowych na 17 czerwca. 10 czerwca ogłoszono informację o planowanym locie repatriacyjnym z Londynu do Warszawy, a 16 czerwca nieoczekiwanie podano do publicznej wiadomości informację o utrzymaniu zakazu lotów do Wielkiej Brytanii (i Irlandii Północnej), Szwecji i Portugalii do końca czerwca.

Niektóre rejsy do wykluczonych przepisami państw zostały zaplanowane na wczesne godziny poranne 17 czerwca br. Tak więc pasażerowie, piloci i personel pokładowy dowiedzieli się, że nie polecą na kilka godzin przed planowanym odlotem. Część podróżnych była już zapewne spakowana, a niektórzy mogli specjalnie wcześniej przyjechać do miast, z których mieli rozpocząć podróż. Takie nieodpowiedzialne działanie naraża polskie władze na utratę powagi i zaufania. Okazało się, że legislator nie liczy się ani z własnymi obywatelami, ani z firmami lotniczymi.

Z sekwencji dat wynika jasno, że polski legislator, już 10 czerwca, ogłaszając lot repatriacyjny Londyn - Warszawa na swoich stronach, wiedział, że rejsy do Wielkiej Brytanii nie zostaną przywrócone w zapowiedzianym terminie. Jaki byłby sens organizowania lotu repatriacyjnego po otwarciu polskiego nieba?

Dodatkowo zastanawia też fakt, że informacja zniknęła z rządowej strony, która teraz przekierowuje na stronę główną serwisu.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_44228 2020-06-23 09:57   
gość_44228 - Profil gość_44228
Każdy myślący wiedział że lotów do Wielkiej Brytanii NIE BĘDZIE.
Nikt nigdy nie mówił, że loty zostaną wznowione do wszystkich państw europejskich, a jedynie do tych, w których sytuacja epidemiczna nie jest gorsza, niż w Polsce.
Ale jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem, to kupuje sobie bilety na 17 czerwca do Londynu :)
gość_9bd95 2020-06-22 16:53   
gość_9bd95 - Profil gość_9bd95
@gość_d9b37 Bo nie ludzie ich obchodzą a utrzymanie się przy władzy. Latami dostawali od ludzi faka w wyborach a mogli zdobyć władzę dopiero po skorumpowaniu części wyborców. Nie zdziwię się gdy po przegranych wyborach będą doprowadzać do obstrukcji lub nielegalnych akcji.
gość_d9b37 2020-06-19 14:09   
gość_d9b37 - Profil gość_d9b37
Sposób odwołania tych lotów pokazuje, że PiS nienawidzi Polaków bardziej niż jakakolwiek władza okupacyjna. To nie jest tylko niekompetencja, to jest chęć świadomego zaszkodzenia ludziom
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy