LIVE: Dokąd zmierza LOT i CPK? Dyskusja ekspertów

3 czerwca 2020 10:55
12 komentarzy
Tym razem nasi eksperci będą debatować nad przyszłością polskiego rynku lotniczego, a w szczególności sytuacji LOT-u i projektu CPK.
Reklama
Jak koronawirus i kryzys gospodarczy wpłynie na rozwój i przyszły wygląd polskiej linii? Kiedy i jaki ma powstać Centralny Port Lotniczy? Jak koronakryzys zmienia sytuacje na lotniskach w aglomeracji warszawskiej? Między innymi na te pytania będą próbowali odpowiedzieć nasi rozmówcy.

Naszymi rozmówcami będą:
  • Krzysztof Loga-Sowiński - od ponad 30 lat związany z branżą lotniczą. Jego doświadczenie obejmuje zagadnienia prawa lotniczego, ochrony praw pasażerów, sprzedaży, marketingu i szkoleń. Obecnie zajmuje się promowaniem zasad funkcjonowania lotnictwa cywilnego, a w szczególności strategią, rozwojem infrastruktury, finansami i analizą porównawczą.
  • Marek Serafin - długoletni pracownik LOT Polish Airlines, specjalność: m.in. siatka połączeń i współpraca z innymi liniami lotniczymi.
  • Dominik Sipiński - analityk i dziennikarz zajmujący się branżą lotniczą od 12 lat, obecnie w ch-aviation GmbH i w Polityce Insight. Absolwent dziennikarstwa na uniwersytetach w Swansea i Aarhus oraz nauk europejskich w Maastricht.
  • Spotkanie poprowadzi Piotr Golianek, redaktor Pasazer.com.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2020-06-04 21:02   
gość_00546 - Profil gość_00546
@ gość_8b80a

Jak Ci brak argumentów i nie umiesz pisać z sensem to chociaż nie rób z siebie w..iata.
W naszej poprzedniej dyskusji odnośnie porównywania Ciudad Real i CPK między Warszawą i Śląskiem udowodniłem Ci że nie masz pojęcia co piszesz i co porównujesz. Teraz obudzileś się z letargu i próbujesz od nowa pisząc jeszcze większe głupoty.

A może Ty jesteś taksówkarz z Warszawy który sie obawia że jak CPK byłoby miedzy Warszawą i Śląskiem to Ci biznes na CPK odpłynie bo ludzie będą jeździć pociągami a nie taksówkami? LOL

Jeśli masz problemy z pamięcią i chcesz sobie przypomnieć o czy dyskutowaliśmy w komentarzach na temat Ciudad Real i CPK to poniżej jest link. Po za tym z komentarzy pod tamtym artykułem wynika że inni forumowicze też uważają że masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz i piszesz. Spróbuj jeszcze raz:
zobacz link
demar 2020-06-04 14:28   
demar - Profil demar
Czy jakieś nowe wnioski zostały spisane?

Najważniejszy do tej pory: "CPK powinien być projektem apolitycznym" jest nadal aktualny.
To co robi teraz PAD, albo premier (czyli wiązanie tego z kampanią wyborczą) to działania de facto przeciw CPK.
Rząd powinien przede wszystkim ratować LOT, który po ostatnich czterech latach jest teraz w opłakanej sytuacji. Pomimo 2,5+ mld zł wtłoczonych w PGL.

Warto też pamiętać, że wiele przyjętych w dokumentach CPK założeniach (np. ULC o prawie 8% wzroście ruchu lotniczego w Polsce w roku 2020) trzeba włożyć między bajki. Branża straci 2-3 lata w rozwoju, może nawet więcej i przynajmniej o tyle można śmiało opóźnić lotniczy komponent CPK.
A realnie znacznie bardziej.

CPK powinien być projektem na "pokolenie", może nawet dwa, a nie na kilka lat.
gość_8b80a 2020-06-04 11:23   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_00546

Ale się zafiksowałeś na temacie lotniska zupełnie innego niż Ciudad, bo Ciudad jest 200 km od Madrytu, a Twój Nie-Ciudad 150 km od Warszawy i jeszcze Ciudad jest jest 300 km od Sewilli i Walencji, a Twój Nie-Ciudad jest 150 km od Krakowa i Katowic, poza tym Ciudad jest pomiędzy Madrytem, a Walencją i Sewillą, a Twój Nie-Ciudad jest pomiędzy Warszawą, Krakowem i Katowicami.

I jeszcze Ciudad jest pomiędzy tylko 3 miastami: Madrytem, Walencją i Sewillą, a Twój Nie-Ciudad pomiędzy 4, bo dochodzi jeszcze Łódź. To mnie przekonałeś, budujmy!!!

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy