W kwietniu Gdańsk drugim najruchliwszym lotniskiem w kraju

16 maja 2020 14:36
1 komentarz
Gdańskie lotnisko obsłużyło w kwietniu br. 1128 pasażerów. Wiele wskazuje na to, że w ubiegłym miesiącu stał się drugim portem pod względem liczby odprawionych w Polsce.
Reklama
Statystyki Gdańsk (GDN)
 
Liczba osób, jakie skorzystały z portu im. L. Wałęsy jest i tak niższa o 99,7 proc. od analogicznego okresu ubiegłego roku. W kwietniu 2019 z gdańskiego lotniska skorzystało prawie 430,7 tys. klientów.


Tegoroczne wyniki to przede wszystkim zasługa rejsów czarterowych, którymi przywożeni lub odwożeni są pracownicy platform wiertniczych i załogi statków morskich. Na pokładach samolotów realizujących takie zlecenia znajduje się wtedy od kilku do nawet 100 osób.

- To raczej taka ciekawostka na poprawę humoru, na śmiech przez łzy, bo były już miesiące w ciągu których przewoziliśmy pół miliona pasażerów. Ale faktycznie, wygląda na to, że kwietniu byliśmy drugim w kraju, po warszawskim Lotnisku Chopina, portem pod względem ruchu pasażerskiego. O wyniku zdecydowała specyfika gospodarcza naszego regionu, ponieważ wykonywaliśmy loty pasażerskie dla marynarzy, którzy musieli dotrzeć do pracy na statkach w różnych częściach Europy, a także dla załóg platform wiertniczych. Jak widać branża morska i platformy to jest nasza siła nawet w czasie pandemii, a zapotrzebowanie na pracowników z Pomorza to efekt stopniowego odmrażana europejskiej gospodarki - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska w komentarzu dla portalu gdansk.pl.

Jak dotąd miesięczne wyniki za kwiecień br. podano w Krakowie, gdzie obsłużono 52 osoby i w Bydgoszczy - 3 pasażerów.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

gość_f8d95 2020-05-16 16:03   
gość_f8d95 - Profil gość_f8d95
POZ może być na podobnym poziomie, tam z kolei kilka 767 i 777 zawitało.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy