×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W kwietniu Gdańsk drugim najruchliwszym lotniskiem w kraju


Gdańskie lotnisko obsłużyło w kwietniu br. 1128 pasażerów. Wiele wskazuje na to, że w ubiegłym miesiącu stał się drugim portem pod względem liczby odprawionych w Polsce.


Liczba pasażerów według miesięcy
Liczba osób, jakie skorzystały z portu im. L. Wałęsy jest i tak niższa o 99,7 proc. od analogicznego okresu ubiegłego roku. W kwietniu 2019 z gdańskiego lotniska skorzystało prawie 430,7 tys. klientów. 


Tegoroczne wyniki to przede wszystkim zasługa rejsów czarterowych, którymi przywożeni lub odwożeni są pracownicy platform wiertniczych i załogi statków morskich. Na pokładach samolotów realizujących takie zlecenia znajduje się wtedy od kilku do nawet 100 osób.

- To raczej taka ciekawostka na poprawę humoru, na śmiech przez łzy, bo były już miesiące w ciągu których przewoziliśmy pół miliona pasażerów. Ale faktycznie, wygląda na to, że kwietniu byliśmy drugim w kraju, po warszawskim Lotnisku Chopina, portem pod względem ruchu pasażerskiego. O wyniku zdecydowała specyfika gospodarcza naszego regionu, ponieważ wykonywaliśmy loty pasażerskie dla marynarzy, którzy musieli dotrzeć do pracy na statkach w różnych częściach Europy, a także dla załóg platform wiertniczych. Jak widać branża morska i platformy to jest nasza siła nawet w czasie pandemii, a zapotrzebowanie na pracowników z Pomorza to efekt stopniowego odmrażana europejskiej gospodarki - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska w komentarzu dla portalu gdansk.pl.

Jak dotąd miesięczne wyniki za kwiecień br. podano w Krakowie, gdzie obsłużono 52 osoby i w Bydgoszczy - 3 pasażerów

fot. Dominik Sipinskigość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie