Gdańsk: 198 tys. pasażerów w lutym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
08 marca 2022 15:13
Gdańskie lotnisko podsumowało miniony miesiąc. W lutym br. z usług Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku skorzystało blisko 200 tys. pasażerów, czyli o 650 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Do Trójmiasta wróciła prawie połowa podróżnych sprzed pandemii.
Reklama
Statystyki Gdańsk (GDN)
 
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku udanie rozpoczął bieżący rok. W styczniu br. trójmiejskie lotnisko obsłużyło ponad 185 tys. pasażerów. Luty jest kolejnym miesiącem, w którym Rębiechowo odnotowało pokaźny wzrost względem poprzedniego roku. W ubiegłym miesiącu z usług gdańskiego lotniska skorzystało prawie 198 tys. podróżnych, czyli o 650 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To także blisko połowa pasażerów, którzy przewinęli się przez Trójmiasto w jeszcze przedpandemicznym okresie 2020 roku.


Najwięcej osób pojawiło się w Rębiechowie w niedzielę 20 lutego 2022 roku. Tylko tego dnia gdańskie lotnisko obsłużyło 11,5 tys. pasażerów. Największą popularnością cieszyły się połączenia z Gdańska do Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Niemiec. Podróżni chętnie latali do Londynu, Oslo i Amsterdamu. Wśród tras czarterowych dominował Egipt, który odwiedziło 3 tys. trójmiejskich turystów.

Wielu pasażerów podróżowało na Ukrainę. Z Gdańska można było polecieć do Kijowa, Charkowa, Odessy i Lwowa, lecz rosyjska inwazja za naszą wschodnią granicą całkowicie zamroziła lotnictwo cywilne na Ukrainie. Do 23 lutego 2022 roku z połączeń między Rębiechowem na Ukrainą skorzystało 9 tys. osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy