Kraków: W kwietniu tylko 52 pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 maja 2020 13:48
11 komentarzy
W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 52 pasażerów, to prawie 100 proc. mniej w stosunku do kwietnia 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 1 534 548 pasażerów, czyli o 773 tys. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Mimo zamkniętego terminalu pasażerskiego lotnisko wciąż funkcjonuje w zakresie współużytkowania z 8 Bazą Transportową i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, cały czas odbywają się loty w służbie obrony Rzeczpospolitej oraz ratujące ludzkie zdrowie i życie. 30 kwietnia z naszego lotniska odbył się jeden z nielicznych obecnie lotów pasażerskich. 25 pasażerów odleciało do Norwegii samolotem linii Widerøe w ramach organizowanych lotów repatriacyjnych.

- Cały czas czekamy na decyzję administracyjną dotyczącą otwarcia granic i ogromną uwagę poświęcamy obecnie na przygotowanie lotniska do wznowienia ruchu pasażerskiego, zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi, które obecnie są analizowane i przygotowywane do wdrożenia na wszystkich lotniskach. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury, Wojewodą Małopolskim i jednostkami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Na krakowskim lotnisku został powołany specjalny zespół, którego celem jest stały monitoring obecnej sytuacji oraz wdrożenie niezbędnych rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnych, użytkowników i pracowników lotniska - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W chwili, gdy zostanie wznowiony ruch pasażerski zmienią się dotychczas znane procedury. Zachowany zostanie dystans sanitarny między pasażerami, każdy podróżujący będzie musiał nosić maseczkę, ogólnie dostępne w terminalu będą także środki dezynfekujące. Wprowadzono także kamery termowizyjne, które mierzą temperaturę wszystkim użytkownikom terminala pasażerskiego. Dotyczy to zarówno pasażerów jak i pracowników lotniska. Nacisk położony również zostanie na dezynfekcję budynku terminala.

W Kraków Airport zalecane będzie także korzystanie z punktów samodzielnego nadania bagażu. Usługa self-service bag drop (SBD) jest najnowocześniejszą formą nadawania bagażu przez pasażera, co oszczędza czas czekania w kolejce do kilkudziesięciu sekund, ale także pozwalają zachować dystans między podróżującymi.

- W Kraków Airport czekamy na rozpoczęcie procesu wdrożenia biometrycznych bramek ABC wykorzystywanych do automatycznej odprawy osób, posiadających biometryczny paszport. To kolejne usprawnienie obsługi podróżnych i ułatwienie pracy służbom na lotnisku. Kolejnym elementem w odbudowaniu zaufania do podróży i wielkim wyzwaniem dla portów lotniczych w Polsce jest dyskusja nad wspólną wizją rekonstrukcji branży turystycznej. Kraków Airport wciąż pozostaje bramą gospodarczą i turystyczną dla Krakowa i Małopolski. Musimy wspólnie z władzami samorządowymi Małopolski rozmawiać o kolejnych etapach podnoszenia się regionu ze stagnacji gospodarczej i turystycznej. Zaangażowanie całej branży lotniczej i turystycznej w poszukiwanie dróg wyjścia z kryzysu jest niezwykle cenne. Dziękuje za wsparcie władzom lokalnym, działania podejmowane przez Zarząd Małopolski, oraz Małopolską Organizację Turystycznych stanowią ważny element powrotu do „nowej” rzeczywistości i minimalizacji skutków przestoju - dodaje Włoszek.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_16653 2020-05-06 13:03   
gość_16653 - Profil gość_16653
@gość_3e73b Ale Radom nie zaliczył spadków. Sorry za OT.
gość_ecb07 2020-05-06 08:07   
gość_ecb07 - Profil gość_ecb07
52 pasazerow to prawie o 100% mniej niz w kwietniu 2019. kto pisze takie bzdury? to ilu bylo pasazerow w kwietniu 2019 ?
gość_3e73b 2020-05-05 15:06   
gość_3e73b - Profil gość_3e73b
well...to nadal o 52 pasażerów więcej niz Radom ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama