Bydgoszcz: 3 pasażerów w kwietniu

14 maja 2020 09:45
3 komentarze
Ze względu na zakaz wykonywania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, lotnisko w Bydgoszczy w kwietniu br. odprawiło tylko 3 pasażerów.
Reklama
Statystyki Bydgoszcz (BZG)
 
W minionym miesiącu lotnisko zrealizowało 562 operacje lotnicze, czyli o 46 proc. mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. Były to przede wszystkim loty WZL-2, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty szkoleniowe.

Port Lotniczy Bydgoszcz przygotowuje się na ponowne przyjęcie pasażerów i wdraża rozwiązania korzystne dla zdrowia i bezpieczeństwa podróżnych. Do końca zbliża się realizowana od września ubiegłego roku gruntowna przebudowa parkingu lotniska. Już wkrótce pasażerowie będą korzystać z wygodniejszej infrastruktury, nowoczesnej technologii. System obsługi nowego parkingu pozwoli na dokonywanie rezerwacji online, płatności mobilne, co również korzystnie wpłynie na ochronę zdrowia pasażerów,
minimalizując kontakt z obsługą.

Port planuje wzmocnić też politykę komunikacyjną, informując pasażerów o zasadach higieny, odpowiedniego dystansu, obowiązujących przepisach i wytycznych.

- Po planowanym wznowieniu lotów pasażerskich, liczymy na umocnienie się trendu wybierania przez podróżnych małych, kameralnych lotnisk, położonych blisko domu, takich jak nasz port – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Regionalne lotniska minimalizują kontakt z dużymi grupami ludzi, skracają czas przebywania na lotnisku oraz są w stanie zapewnić pasażerom odpowiedni dystans łatwiej niż duże porty, gdzie połączenia lotnicze odbywają się w tym samym czasie - dodaje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f8d95 2020-05-14 12:46   
gość_f8d95 - Profil gość_f8d95
"Po planowanym wznowieniu lotów pasażerskich, liczymy na umocnienie się trendu wybierania przez podróżnych małych, kameralnych lotnisk, położonych blisko domu, takich jak nasz port"- Wspomniany trend działa tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem. Trzeba swoje kierunki reklamować. Dzisiaj pasażer ze Żnina wybierze POZ, a z Grudziądza GDN. Oddanie drogi S5 tylko nasili to zjawisko. RZE ma swoje reklamy na pasazer.com, WRO swego czasu kupił artykuł na kaliskim portalu.
adam1987 2020-05-14 11:23   
adam1987 - Profil adam1987
Dwa tygodnie zajęło im liczenie?
gość_36b54 2020-05-14 10:50   
gość_36b54 - Profil gość_36b54
Prezes rozpoczyna wielopokoleniowy projekt :) Co do odległości między pasażerami to większych bredni dawno nie słyszałem. Wystarczą 2 loty o jednej porze i pasażerowie w Bydgoszczy kiszą się na odlotach jak sardynki w puszce. Gorszych warunków w czasach epidemii nie można sobie wyobrazić ale prezesowi ktoś napisał jakieś bzdury a ten to powtarza przy każdej możliwej okazji. To pokazuje poziom tego lotniska.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy