×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: 3 pasażerów w kwietniu


Ze względu na zakaz wykonywania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, lotnisko w Bydgoszczy w kwietniu br. odprawiło tylko 3 pasażerów.


Liczba pasażerów według miesięcy




W minionym miesiącu lotnisko zrealizowało 562 operacje lotnicze, czyli o 46 proc. mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. Były to przede wszystkim loty WZL-2, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty szkoleniowe.

Port Lotniczy Bydgoszcz przygotowuje się na ponowne przyjęcie pasażerów i wdraża rozwiązania korzystne dla zdrowia i bezpieczeństwa podróżnych. Do końca zbliża się realizowana od września ubiegłego roku gruntowna przebudowa parkingu lotniska. Już wkrótce pasażerowie będą korzystać z wygodniejszej infrastruktury, nowoczesnej technologii. System obsługi nowego parkingu pozwoli na dokonywanie rezerwacji online, płatności mobilne, co również korzystnie wpłynie na ochronę zdrowia pasażerów,
minimalizując kontakt z obsługą. 

Port planuje wzmocnić też politykę komunikacyjną, informując pasażerów o zasadach higieny, odpowiedniego dystansu, obowiązujących przepisach i wytycznych.

- Po planowanym wznowieniu lotów pasażerskich, liczymy na umocnienie się trendu wybierania przez podróżnych małych, kameralnych lotnisk, położonych blisko domu, takich jak nasz port – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Regionalne lotniska minimalizują kontakt z dużymi grupami ludzi, skracają czas przebywania na lotnisku oraz są w stanie zapewnić pasażerom odpowiedni dystans łatwiej niż duże porty, gdzie połączenia lotnicze odbywają się w tym samym czasie - dodaje.




gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie