Bydgoszcz: Dalszy ciąg spadków w lutym

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 marca 2021 11:38
Port lotniczy w Bydgoszczy podsumował wyniki za luty 2021 r. Lotnisko zwraca także uwagę na brak właściwych rozwiązań systemowych dla branży lotniczej.
Reklama
Statystyki Bydgoszcz (BZG)
 
Utrzymujące się ograniczenia w ruchu lotniczym wpłynęły znacząco na statystyki lotniska za luty 2021. Na lotnisku zrealizowano 206 operacji lotniczych i odprawiono 47 pasażerów – 23 z nich do Bydgoszczy przyleciało, a 24 odleciało.

Przedstawiciele lotniska zwracają także uwagę na problemy branży lotniczej w czasie wciąż utrzymujących się obostrzeń sanitarnych. Lotnisko postuluje wprowadzenie właściwych rozwiązań systemowych zawartych w Krajowym Programie Odbudowy.

– 15 marca mija rok od wejścia w życie zakazu w ruchu lotniczym nad Polską. Utrzymujące się obostrzenia w podróżach międzynarodowych uderzają w branżę lotniczą, która jest jedną z bardziej poszkodowanych przez obecny kryzys –
mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.


Jak podają przedstawiciele portu, lotniska użytku publicznego zobligowane są do stałego utrzymywania minimalnej gotowości operacyjnej, jak i kosztownych standardów bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa epidemiologicznego przy długotrwałym, znacznie zmniejszonym (o ponad 90 proc.) ruchu lotniczym. Według różnych prognoz ekspertów przywracanie ruchu lotniczego z poziomu 2019 r. może trwać od 3 do 8 lat. Brak uwzględnienia lotnisk w Krajowym Programie Odbudowy (KPO) w znaczący sposób pogłębi trudną sytuację sektora oraz spowolni odbudowę gospodarki w regionach.

Widzimy zainteresowanie przewoźników rejsowych, jak i czarterowych w sukcesywnym wznawianiu połączeń, jednak sytuacja pandemiczna jest nadal niestabilna i musimy mieć na uwadze, że niezbędne jest systemowe wsparcie dla polskich lotnisk. Uczestniczymy, w ramach Związku Regionalnych Portów Lotniczych, w pracach zmierzających do ujęcia lotnisk regionalnych w opracowywanym przez rząd Krajowym Programie Odbudowy – dodaje Moraczewski.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy