Gruzja od lipca dostępna dla zagranicznych turystów

Marek Stus - Profil Marek Stus
07 maja 2020 15:57
4 komentarze
Gruzja planuje od początku lipca otwarcie dla obcokrajowców. Plany zniesienia ograniczeń obowiązujących w tym popularnym wśród polskich turystów kraju przedstawił premier Giorgi Gacharia.
Reklama

Aktualnie w dużej części Gruzji obowiązują zasady ścisłej kwarantanny oraz spore ograniczenia w ruchu. Dotyczy to również stolicy kraju Tbilisi, do której bez ważnych powodów nie można wyjechać ani jej opuszczać. Zgodnie z zapowiedzią władz te restrykcje będą w najbliższym czasie znoszone. W pierwszej kolejności bardziej liberalne zasady wprowadzono już kilka dni temu w Kutaisi i Batumi. Odblokowanie Tbilisi planowane jest na 11 maja, a z kolei trzy dni później otworzone zostaną Gardabani i Rustavi.


Rząd przedstawił również plan powrotu do turystki, która z uwagi na sytuację epidemiologiczną została całkowicie zamrożona. Od połowy czerwca mieszkańcy kraju uzyskają możliwość swobodnego przemieszczania się w celach krajoznawczych. Z kolei otwarcie granic gruzińskich dla turystów zagranicznych zaplanowano na 1 lipca. Wtedy też można spodziewać się stopniowego przywrócenia ruchu lotniczego. Z Polski do Gruzji regularne połączenia obsługują LOT i Wizz Air.

W Gruzji od początku pandemii zanotowano 615 zakażeń koronawirusem, a 9 osób zmarło. W połowie marca kraj zamknął granice dla obcokrajowców, a następnie w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadził dodatkowe obostrzenia i restrykcje związane m.in. z poruszaniem się po kraju oraz prowadzeniem różnych typów działalności handlowo-usługowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0dde4 2020-07-19 01:16   
gość_0dde4 - Profil gość_0dde4
masakra..totalna manipulacja ludżmi..zastraszanie,obostrzenia ,skłocanie ludzi etc.etc.? Ktoś dązy do protestów na wielką skale a w efekcie do wojny..? bo to globalne oszusto corona....sowe prowadzi własnie do tego .Tyle tylko,że my nie chcemy żadnej wojny wy elyty..sami walczcie ze soba a nam dajcie żyć.........po prostu.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WROMK 2020-05-09 07:20   
WROMK - Profil WROMK
smolip67 Co z tego, że teraz dali zakaz do 23 maja, jak z wypowiedzi rządzących wielokrotnie płyną sygnały, że nie chcą powrotu ruchu przez bardzo długi czas, a wakacje spędzimy w Polsce, więc będziemy się bawić w wydłużanie tego co 2 tygodnie. Kwarantannę przedłużyli do odwołania, a Morawiecki powiedział, że woli odmrażać sport niż granicę. Natomiast KE zaleciła zamknięcie granic zewnętrznych Unii (chcą to utrzymać do końca września nawet), ale w kwestii wewnętrznych pozostawiła wolny wybór państwom. Litwa, Łotwa i Estonia już się zaraz otworzą na siebie bez limitów.
smolip67 2020-05-08 20:04   
smolip67 - Profil smolip67
WROMK; Komisja Europejska wezwała dzisiaj państwa członkowskie i państwa stowarzyszone w ramach Schengen do przedłużenia czasowego zamknięcia granic dla podróży,które nie są niezbędne,do 15 czerwca. Polska zakaz wykonywania lotów przedłuża do 23 maja. Może pod koniec czerwca będą powoli otwierać granice to i loty ruszą. Trochę cierpliwości.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama