×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gruzja od lipca dostępna dla zagranicznych turystów


Gruzja planuje od początku lipca otwarcie dla obcokrajowców. Plany zniesienia ograniczeń obowiązujących w tym popularnym wśród polskich turystów kraju przedstawił premier Giorgi Gacharia.


Aktualnie w dużej części Gruzji obowiązują zasady ścisłej kwarantanny oraz spore ograniczenia w ruchu. Dotyczy to również stolicy kraju Tbilisi, do której bez ważnych powodów nie można wyjechać ani jej opuszczać. Zgodnie z zapowiedzią władz te restrykcje będą w najbliższym czasie znoszone. W pierwszej kolejności bardziej liberalne zasady wprowadzono już kilka dni temu w Kutaisi i Batumi. Odblokowanie Tbilisi planowane jest na 11 maja, a z kolei trzy dni później otworzone zostaną Gardabani i Rustavi. 


Rząd przedstawił również plan powrotu do turystki, która z uwagi na sytuację epidemiologiczną została całkowicie zamrożona. Od połowy czerwca mieszkańcy kraju uzyskają możliwość swobodnego przemieszczania się w celach krajoznawczych. Z kolei otwarcie granic gruzińskich dla turystów zagranicznych zaplanowano na 1 lipca. Wtedy też można spodziewać się stopniowego przywrócenia ruchu lotniczego. Z Polski do Gruzji regularne połączenia obsługują LOT i Wizz Air. 

W Gruzji od początku pandemii zanotowano 615 zakażeń koronawirusem, a 9 osób zmarło. W połowie marca kraj zamknął granice dla obcokrajowców, a następnie w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadził dodatkowe obostrzenia i restrykcje związane m.in. z poruszaniem się po kraju oraz prowadzeniem różnych typów działalności handlowo-usługowych. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie