Air Moldova zagości w Warszawie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 kwietnia 2020 08:33
1 komentarz
Na 3 maja br. zaplanowany jest lot repatriacyjny z Warszawy do Kiszyniowa. Jego operatorem będzie Air Moldova.
Reklama
Połączenie jest częścią programu rejsów specjalnych przeznaczonych dla obywateli Mołdawii, chcących wrócić do kraju. W najbliższych dniach będą wykonywane loty do Kiszyniowa z Londynu-Stansted (30 kwietnia), Werony (1 maja) i Frankfurtu (2 maja). Na niedzielę 3 maja przewidziano przelot na trasie Kiszyniów-Warszawa-Kiszyniów. Wylot ze stolicy Mołdawii zaplanowano na godz. 12:00 czasu lokalnego, a przylot na Lotnisko Chopina o godz. 12:20. W drogę powrotną samolot wystartuje o 13:20 i stawi się w hubie Air Moldovy o 15:40.

Listy chętnych do skorzystania z rejsu tworzone są przed przedstawicielstwa konsularne w państwach, skąd prowadzona jest repatriacja. Wszelkie szczegóły, zainteresowani pasażerowie mogą uzyskać też bezpośrednio od przewoźnika kontaktując się z nim telefonicznie lub przez komunikatory internetowe.

Jak zapewnia Air Moldova z przelotów ze stolicy Mołdawii mogą skorzystać pasażerowie, którzy spełnią określone warunki państw docelowych.

- Na pokład rejsów z Kiszyniowa wpuszczani będą tylko obywatele, posiadacze wiz pobytowych i dokumentów pobytowych kraju, do którego zamierzają podróżować. Aby sprawdzić nałożone obecnie ograniczenia w podróżowaniu lub wjeździe należy skontaktować się z władzami właściwego kraju. W przypadku nieprzestrzegania warunków wjazdu lub obecnych ograniczeń w państwie docelowym linia lotnicza zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia pasażera na lot - czytamy w oświadczeniu na stronie Air Moldovy.


Póki co nie wiadomo, jaka maszyna pojawi się w Warszawie. Air Moldova ma w swojej flocie 8 maszyn: jednego airbusa A321, po dwa airbusy A320 i A319 oraz 3 szt. embraerów E190.

fot. commons.wikimedia.org (CC)

Ostatnie komentarze

gość_060c5 2020-05-01 09:34   
gość_060c5 - Profil gość_060c5
W związku z zainteresowaniem Naddniestrzem i Mołdawią było zapotrzebowanie na kierunek Warszawa Kiszyniów.LOT miał 9 połączeń tygodniowo. Może i Air Moldowa po kryzysie zagości w Polsce.Sąsiedzi Polski są warci odwiedzenia, a dalekie kierunki na początku będą budzić obawy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama