Air Moldova skasowała trasę do Modlina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 marca 2023 09:00
Air Moldova nie będzie kontynuowała lotów z Kiszyniowa do Modlina. Przewoźnik musiał ograniczyć swoją siatkę połączeń z uwagi na trudności operacyjne i finansowe. Możliwość zakupu biletów lotniczych do Polski zniknęła już z systemów rezerwacyjnych mołdawskiego przewoźnika.
Reklama
Air Moldova jest w trakcie zmagań o utrzymanie swojej niepewnej pozycji na rynku. Urząd Lotnictwa Cywilnego w Mołdawii co rusz zwraca uwagę na brak płynności finansowej spółki i grozi ograniczeniem jej działalności, a widmo rosyjskiej inwazji rośnie z każdym dniem, przez co wiele podmiotów zadecydowało o tymczasowym opuszczeniu Mołdawii. Tak postąpił m.in. Wizz Air. W ostatnich tygodniach Air Moldova straciła większość swoich samolotów. Uziemienie trzech maszyn sprawiło, że Air Moldova została z tylko jednym samolotem Airbus A321-200 o znakach rejestracyjnych YR-ADI. Przewoźnik poinformował też o tymczasowym wstrzymaniu realizacji większości swoich połączeń do czasu odzyskania zdolności operacyjnych.


Kilka dni temu Air Moldova zapowiedziała powrót na niebo, co okazało się możliwe dzięki zakontraktowaniu trzech samolotów wąskokadłubowych od niezależnych partnerów biznesowych, w tym ukraińskiej linii SkyUp. Trasa z Kiszyniowa do Modlina miała zostać wznowiona już 18 marca br. Najprawdopodobniej, to się jednak nie uda. Air Moldova zablokowała możliwość zakupu biletów lotniczych z Mołdawii do Polski i z powrotem w swoich systemach rezerwacyjnych. Oznacza to, że mołdawski przewoźnik jest bliski całkowitego wycofania się z Modlina, na którym pojawił się dopiero 31 października 2022 r. Inauguracja połączenia z Kiszyniowa do Modlina była ważnym wydarzeniem, gdyż przełamywała monopol linii Ryanair pod Warszawą.

Trasa z Kiszyniowa do Modlina będzie jedną z nielicznych, które nie zostaną wznowione po kilku tygodniowej przerwie operacyjnej Air Moldova. Przewoźnik ma utrzymać m.in. połączenia do Pragi, Paryża i Londynu. Częstotliwość rejsów do Tbilisi ma nawet zostać zwiększona do codziennych rotacji wraz z nadejściem sezonu letniego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama