Szef KLM obniżył sobie pensję

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 kwietnia 2020 08:02
2 komentarze
Pieter Elbers, szef KLM-u, obniży sobie pensji o 20 proc. do końca 2020 r. "Jest jasne, że wpływ obecnego kryzysu jest nie tylko ogromny, ale będzie trwał przez pewien czas. Wymaga to większego skupienia się na kosztach i dodatkowych wysiłkach ze strony wszystkich" - napisał w oświadczeniu.
Reklama

- Poinformowałem Radę Nadzorczą i doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy, że do końca roku będę pobierać obniżone o 20 proc. wynagrodzenie w stosunku do ustalonego. Jestem przekonany, że KLM przetrwa tę burzę i jestem dumny z elastyczności i poświęcenia całej załogi KLM w tych trudnych okolicznościach. Jestem również wdzięczny za lojalność, której dowody wciąż płyną od naszych klientów oraz za wsparcie oferowane przedsiębiorstwom przez rząd holenderski. Razem będziemy nadal koncentrować się na utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy i optymalnym wykorzystaniu naszej sieci tras w interesie całego społeczeństwa holenderskiego - pisze Elbers.


Prócz tego kierownictwo podjęło decyzję o rezygnacji z zaplanowanych na ten rok podwyżek wynagrodzeń. Dodatkowo, wypłata zmiennych składników pensji za 2019 r. została przesunięta na termin nieokreślony, a za bieżący - nie zostanie zrealizowana w ogóle. Zrezygnowano także z wprowadzenia nowej polityki płacowej dla kadry zarządzającej, która miała być omawiana pod koniec kwietnia br.

fot. Mirosław Pachowicz

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_e76ff 2020-04-29 13:43   
gość_e76ff - Profil gość_e76ff
Ojej, po co te emocje... ja czekam na zwrot pieniędzy za bilet od PLL LOT już 5 tygodni od chwili gdy dałem dyspozycję zwrotu biletu. KLM przynajmniej ma kasę aby zwrócić a LOT...? wątpię.
Po co się tak gorączkować?
gość_dce7a 2020-04-29 10:54   
gość_dce7a - Profil gość_dce7a
Wow, jestem pod wrażeniem Panie Elbers, obniżka godna prezesa!!!!! Nawet jeśli by obniżył sobie pensję o 90% to miesięczna suma na pewno wystarczyłaby na godne życie przez kilka miesięcy. Oddaj Pan pieniądze za niewykorzystane bilety wszystkim którzy zapłacili za bilety a ich loty zostały odwołane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proponowanie jakiś voucherów jest szczytem chamstwa, po Holendrach (KLM) i Francuzach (Air France) takiego podejścia bym się nie spodziewała, dno którego po imieniu nie będę nazywać!!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama