×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wuhan ponownie otwarty po 76 dniach blokady


Chińskie miasto Wuhan, które stało się epicentrum pandemii nowego koronawirusa, zostało ponownie otwarte po 76 dniach pełnej kwarantanny. Wczoraj (7.04) wieczorem czasu polskiego usunięto barykady uniemożliwiające wjazd do metropolii.


Dzięki decyzji o zakończeniu kwarantanny większość mieszkańców stolicy prowincji Hubei może ponownie wjeżdżać i wyjeżdżać z miasta. Wznowiono także komunikację publiczną i połączenia kolejowe, a w najbliższym czasie stopniowo będą przywracane loty z Wuhan do innych ośrodków chińskich. Miasto było odcięte od świata przez ponad 2,5 miesiąca. Bezprecedensową decyzję o jego całkowitej blokadzie wprowadzono w życie 23 stycznia br. Wraz z Wuhan kwarantannie poddano również kilkanaście innych miast w prowincji Hubei. To właśnie w tej części Chin stwierdzono najwięcej zakażeń i zgonów wywołanych przez koronawirusa. 


Obecnie w Wuhan wraca powoli normalne życie. Ludzie od jakiegoś czasu mogą już swobodnie wychodzić na ulicę, spacerować po miejskich parkach, czy uprawiać tam sport. Sklepy, galerie handlowe i restauracje wznowiły swoją działalność, funkcjonuje też wiele zakładów pracy. Władze miasta oceniają, że w najbliższych dniach z Wuhan może wyjechać nawet kilkaset tysięcy osób. Większość z nich utknęła tam z powodu wprowadzonej kwarantanny i ograniczeń w przemieszczaniu się. 

Planowane jest wznowienie regionalnych i międzykontynentalnych lotów z Wuhan. China Southern Airlines od 6 maja planują realizować loty do Londynu. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy do stolicy Hubei powrócą linie Air France, które jako jedyny przewoźnik europejski oferowały przed wybuchem pandemii bezpośrednie połączenie z tym miastem z Paryża. 


Fot. EPA-EFEgość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie