Wuhan ponownie otwarty po 76 dniach blokady

8 kwietnia 2020 09:44
Chińskie miasto Wuhan, które stało się epicentrum pandemii nowego koronawirusa, zostało ponownie otwarte po 76 dniach pełnej kwarantanny. Wczoraj (7.04) wieczorem czasu polskiego usunięto barykady uniemożliwiające wjazd do metropolii.
Reklama
Dzięki decyzji o zakończeniu kwarantanny większość mieszkańców stolicy prowincji Hubei może ponownie wjeżdżać i wyjeżdżać z miasta. Wznowiono także komunikację publiczną i połączenia kolejowe, a w najbliższym czasie stopniowo będą przywracane loty z Wuhan do innych ośrodków chińskich. Miasto było odcięte od świata przez ponad 2,5 miesiąca. Bezprecedensową decyzję o jego całkowitej blokadzie wprowadzono w życie 23 stycznia br. Wraz z Wuhan kwarantannie poddano również kilkanaście innych miast w prowincji Hubei. To właśnie w tej części Chin stwierdzono najwięcej zakażeń i zgonów wywołanych przez koronawirusa.


Obecnie w Wuhan wraca powoli normalne życie. Ludzie od jakiegoś czasu mogą już swobodnie wychodzić na ulicę, spacerować po miejskich parkach, czy uprawiać tam sport. Sklepy, galerie handlowe i restauracje wznowiły swoją działalność, funkcjonuje też wiele zakładów pracy. Władze miasta oceniają, że w najbliższych dniach z Wuhan może wyjechać nawet kilkaset tysięcy osób. Większość z nich utknęła tam z powodu wprowadzonej kwarantanny i ograniczeń w przemieszczaniu się.

Planowane jest wznowienie regionalnych i międzykontynentalnych lotów z Wuhan. China Southern Airlines od 6 maja planują realizować loty do Londynu. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy do stolicy Hubei powrócą linie Air France, które jako jedyny przewoźnik europejski oferowały przed wybuchem pandemii bezpośrednie połączenie z tym miastem z Paryża.


Fot. EPA-EFE

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy