×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: W lutym 8 proc. mniej pasażerów


Drugi miesiąc roku przyniósł w Porcie Lotniczym Lublin 8 proc. spadek liczby obsłużonych pasażerów. W lutym z lotniska skorzystało 22 tys. osób.


Liczba pasażerów według miesięcy
Po trzech miesiącach wzrostów, w lutym w Porcie Lotniczym Lublin obsłużono 22 tys podróżujących, w tym samym okresie ubiegłego roku w porcie obsłużono ich 25 tys. Luty 2020 przyniósł więc 8 proc. spadek liczby pasażerów.

Wzrosła za to liczba wykonanych operacji lotniczych – przed rokiem było ich 286, natomiast w lutym tego roku przeprowadzono 335 startów i lądowań (+17,1 proc.).


Według danych OAG Schedules Analyser w lutym przewoźnicy zaoferowali ze Świdnika niecałe 30 tys. miejsc (-2 proc.). Spadkowy trend może się także utrzymywać jeszcze przynajmniej do początku szczytu wakacyjnego. Wtedy też pojawią się czartery, których w ubiegłym roku nie było. 10 czerwca br. otwarte zostanie połączenie do Kolonii/Bonn. Zmniejszy się jednak liczba rejsów Wizz Aira do Londynu-Luton (zamiast 9 będzie 7).

Fot.: materiały prasowegość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie