Nowa linia w Lublinie. Poleci do Kolonii/Bonn

11 lutego 2020 18:17
38 komentarzy
Linie Eurowings zaoferują bezpośrednie połączenie z Lublina do Kolonii/Bonn - dowiedział się Pasazer.com. Trasa ruszy 10 czerwca 2020 r. i będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu.
Reklama
Airbus A319 będzie latał zgodnie z poniższym rozkładem:
  • Lublin - Kolonia (--3---7)
  • środa: Kolonia 20:50 – Lublin – 22:45; Lublin 23:15 – Kolonia 01:05
  • niedziela: Kolonia 06:00 – Lublin 07:55; Lublin 08:15 – Kolonia 10:10

- Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego czy przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją która, mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania ich lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który – dzięki dodatkowemu ruchowi powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Lublin Airport.

Ceny biletów na nowej trasie rozpoczynają się od 29,99 euro.

Dzięki nowej trasie Lublin odzyskuje połączenie z Niemcami. Ostatnio do Monachium latał bmi Regional. Trasa była obsługiwana do momentu bankructwa linii w lutym 2019 r. Nowy kierunek ważny jest z punktu widzenia pasażerów lubelskiego lotniska, którzy chętnie latają do Beneluksu i w jego najbliższy region. Wydaje się zatem, że po utracie połączenia z Antwerpią, trasa do Kolonii/Bonn może być dobrą, a nawet korzystniejszą alternatywą. Kolonia jest ośrodkiem znacznie większym (położonym w bardzo silnie zaludnionym kraju związkowym Północna Nadrenia - Westfalia), doskonale skomunikowanym z pozostałą częścią Niemiec (zwłaszcza z zagłębiem Ruhry), ale także z Brukselą, Amsterdamem, Luksemburgiem i Paryżem. W tym kontekście trzeba mieć jednak w pamięci trasę Ryanaira z Olsztyna-Mazur, która została zamknięta w trakcie sezonu zimowego i nie przetrwawszy nawet 5 miesięcy.

Ogłoszenie przez Eurowings nowej trasy ma także inny wymiar. To przede wszystkim powrót grupy Lufthansy na Lubelszczyznę. Tym samym port w Świdniku znowu zagości w rozkładach niemieckiej linii i możliwe będzie podróżowanie przez Kolonię/Bonn nie tylko na połączeniach własnych niskokosztowego przewoźnika (m.in. do popularnych wakacyjnych kurortów jak Majorka, Ibiza cz Faro), ale także do takich miast jak Barcelona, Edynburg, Londyn-Heathrow, Mediolan, Rzym czy Wenecja. Dodatkowo polscy podróżni zyskają także dostęp do połączeń Lufthansy, choć w tym celu potrzebna będzie przesiadka do Monachium lub Frankfurtu. Najprawdopodobniej - tak jak w innych przypadkach - będzie to możliwe na jednym bilecie.

Eurowings obecne jest póki co na trzech polskich lotniskach: w Gdańsku i Wrocławiu (z połączeniem do Dusseldorfu) oraz w Krakowie (loty do Dusseldorfu i Stuttgartu).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b58bf 2020-02-13 09:40   
gość_b58bf - Profil gość_b58bf
Cały LUZ. Chwalą się nowymi połączeniami, a w tym samyn czasie tracą inne połączenia z większym oferowaniem (2x do LTN). Znowu będą spadki?

@gosc_46265

Ceny urealnione? To i tak 3-4 razy drożej niż w6 do DTM czy fr. Te ceny na tym kierunku są stanowczo za wysokie. I POZ czy szy stracili te kierunki niedawno a nie 5 lat.
pablakiss 2020-02-12 21:39   
pablakiss - Profil pablakiss
@smolip67 ..Siemasz stary Jestem ..czytam codziennie.Dalem Ci odetchnać.Ale przyznaje fakt ze prezes robi co moze.. ale mieszkancy Lubelszczyzny wola do Antwerpi 20h busem jechac .
gość_05ea5 2020-02-12 21:20   
gość_05ea5 - Profil gość_05ea5
a wkrótce GDA od LOT na wakacje
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy