×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus może nabyć kolejne udziały w programie A220


Airbus finalizuje transakcję nabycia pozostałych 34 proc. udziałów w programie A220, wcześniej zapoczątkowanym przez Bombardiera pod nazwą CSeries.


Do zawarcia umowy może dojść w obecnym tygodniu, w którym to obie spółki planują opublikować wyniki finansowe. Kanadyjski producent samolotów od dłuższego czasu próbuje zmniejszyć swój dług o wartości blisko 9 mld dolarów. Bombardier stara się spłacić swoje zadłużenie sprzedając udziały w projekcie współtworzonym z Airbusem oraz w jednym z dwóch głównych oddziałów firmy. Zgodnie z nowymi warunkami Airbus pokryłby 350 mln dolarów strat, które Bombardier zanotował w tym roku.

Airbus posiada obecnie 50,6 proc. udziałów w programie C-Series. Pozostałymi udziałowcami są: Bombardier (33,58 proc.) i Investissement Quebec (16,36 proc.).

Kanadyjska prowincja Quebec nie jest zainteresowana sprzedażą swoich udziałów. W ich interesie leży głównie ochrona lokalnych miejsc pracy i elementów gospodarki uzależnionych od sukcesu programu A220. Warunki na podstawie których Bombardier wyjdzie z rynku lotnictwa cywilnego pozostają niejasne. Airbus oraz Bombardier odmawiają komentowania tych doniesień.

Od kiedy Airbus przejął kontrolę nad programem, liczba zamówień na modele A220 znacząco urosła. Na stan z 31 stycznia, zostało zamówionych łącznie 658 samolotów z tej rodziny.

Fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie