Recenzja: SATS Premium Lounge w Singapurze (Terminal 1)

25 stycznia 2020 10:08
1 komentarz
SATS Premium Lounges to standardowe poczekalnie kontraktowe dostępne dla pasażerów podróżujących z singapurskiego lotniska Changi. Recenzujemy jedną z nich zlokalizowaną w terminalu 1.
Reklama
Oferta SATS to funkcjonalnie, chociaż nie nadzwyczajnie pod względem designu urządzone wnętrza, bufet z dużym wyborem ciepłych dań oraz wygodne warunki do odpoczynku przed lotem. Zaletą tych salonów jest także ich całodobowa dostępność.

SATS Premium Lounges to niezależne poczekalnie biznesowe dostępne w terminalach 1, 2 i 3 singapurskiego lotniska Changi. Mogą z nich korzystać pasażerowie podróżujący w klasach premium wybranych linii lotniczych i posiadacze odpowiednich statusów w ich programach lojalnościowych. Dostęp do salonów SATS jest również zagwarantowany dla użytkowników globalnych kart Priority Pass, DragonPass, Lounge Club i innych. Wejście odbywa się wówczas na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatne lub odpłatne, ograniczone czasowo, dawać możliwość zaproszenia określonej liczby gości lub nie itd.


Recenzowana poczekalnia SATS jest zlokalizowana w terminalu 1 lotniska Changi. To najstarszy z działających obecnie terminali, jednak dzięki renowacji, którą przeszedł kilka lat temu, komfortem nie odbiega znacząco od nowszych obiektów na singapurskim lotnisku. Warto przypomnieć, że port ten od wielu lat cieszy się znakomitą opinią wśród pasażerów i jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Z terminalu 1 odlatują samoloty m.in. Air China, Emirates, Qatar Airways, JAL, China Southern Airlines, Thai Airways, Scoot, Xiamen Air i Jetstar Asia. Aby dotrzeć do SATS Premium Lounge należy po przejściu kontroli paszportowej skręcić w prawo, a następnie kierować się lotniskowymi oznaczeniami. Poczekalnia znajduje się ona na antresoli (poziom 3) wraz z kilkoma innymi salonami. Jest czynna przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.



Wnętrza SATS są obszerne i sprawiają ogólnie dobre wrażenie. Salon przeszedł kilka lat temu generalny remont, przy okazji którego wymieniono również jego wyposażenie. Stylistykę utrzymano wprawdzie w zachowawczym stylu, ale całość jest wygodna i została w pełni funkcjonalnie zaaranżowana z podziałem na kilka typowych stref: bufetową, wypoczynkową i przeznaczoną do pracy.



Do dyspozycji gości jest mnóstwo miejsc siedzących od różnego typu pojedynczych foteli po zabudowane wnęki zapewniające idealne warunki do pracy czy np. rozmowy telefonicznej. Dostępnych jest też kilka specjalnych foteli masujących. Niestety do wnętrza salonu nie dociera w ogóle naturalne światło. Brakuje tu zdecydowanie okien wychodzących na zewnątrz budynku i dających widok na płytę lotniska. Takie rozwiązanie zawsze podnosi komfort poczekalni biznesowych.



W trakcie oczekiwania na lot można bez problemu skorzystać z rozmieszczonych niemal przy każdym miejscu gniazdek elektrycznych oraz dostępu do bezprzewodowego internetu. W kilku miejscach wiszą także telewizory z możliwością wyboru kanałów, nie brakuje ponadto bogatego wyboru prasy i kolorowych magazynów. Podróżni chcący odświeżyć się przed lotem mogą zarezerwować sobie jedną z kilku solidnie wyposażonych kabin prysznicowych. Usługa ta jest dostępna bez dodatkowych opłat.



Oferta kulinarna salonu jest na akceptowalnym poziomie. Serwowane w samoobsługowym bufecie jedzenie jest zróżnicowane i dość smaczne, chociaż zarazem trudno uznać, że swą jakością czy wyborem jakoś szczególnie wyróżnia się na tle oferty podobnych poczekalni biznesowych działających na azjatyckich lotniskach.



Na plus należy niewątpliwie zaliczyć dość szeroką gamę ciepłych dań inspirowanych zarówno kuchnią chińską, jak i indyjską oraz możliwość zamówienia przygotowywanej przy osobnym stanowisku pysznej laksy. W bufecie podawane są też bardziej standardowe kanapki, ciasta i różne dodatki zmieniające się w zależności od pory dnia. Można też skorzystać z ekspresu do kawy, w lodówkach są napoje gazowane w puszkach i butelkowana woda mineralna. Przez całą dobę serwuje się też alkohole - kilka rodzajów wina (wraz z sugerowanym ich parowaniem z dostępnymi potrawami) oraz parę butelek mocniejszych trunków.





SATS Premium Lounge w terminalu 1 singapurskiego lotniska to standardowa poczekalnia kontraktowa ze wszystkimi podstawowymi udogodnieniami oczekiwanymi od miejsc tego typu w Azji. Salon jest dostępny całodobowo, na miejscu oferuje możliwość wzięcia prysznica, zjedzenia ciepłego posiłku oraz odpoczynku. Dogodne są także warunki do pracy w czasie oczekiwania na lot.


Wystrój tego miejsca nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale wnętrza zostały funkcjonalnie urządzone. Brakuje natomiast w nich dostępu do naturalnego światła, co zapewniłoby jeszcze przyjemniejsze warunki do relaksu. Zaopatrzenie bufetu jest na w pełni akceptowalnym poziomie z dość szeroką ofertą ciepłych dań.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

gość_57277 2020-01-26 17:47   
gość_57277 - Profil gość_57277
Ile kosztuje wejście dla pasażera klasy ekonomicznej?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy