×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WLC Inżynierowie opracują koncepcję rozbudowy lotniska w Radomiu


23 grudnia 2019 r. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" otwarło koperty w kolejnym przetargu na rozbudowę radomskiego portu.


Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) 15 listopada 2019 r. było opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji wojewody mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (ZRIL).


Zamówienie PPL zostało podzielone na pięć części i dotyczyło instalacji nawigacyjnych portu, magazynu paliw i parkingu. Zadania obejmują zarówno opracowanie koncepcji, jak i uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji ZRIL, jeśli taka będzie wymagana. W sumie prace w najnowszym przetargu PPL na rozbudowę lotniska w Radomiu można określić, jako uzupełniające do wcześniej już ogłoszonych zleceń.

Jedynym oferentem w przetargu okazała się krakowska spółka WLC Inżynierowie. Jest to firma działającą na rynku od 2010 r. i zajmująca się świadczeniem pełnej gamy usług wchodzących w skład procesu inwestycyjnego, począwszy od stworzenia koncepcji, poprzez opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień specyfikacji technicznych oraz kosztorysów. Jednym z projektów spółki była modernizacja drogi startowej na lotnisku we Wrocławiu. 

Za wykonanie zamówienia WLC Inżynierowie zaproponowali cenę w wysokości niespełna 2,5 mln zł brutto. PPL przewidział na ten przetarg kwotę ponad 2,9 mln zł brutto, tak więc oferta zmieściła się w budżecie. Zatem tylko uchybienia formalne mogą doprowadzić do niezawarcia umowy. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z PPL obecnie trwa analiza dokumentów złożonych przez oferenta. 


PPL określił termin realizacji projektów na 20 do 50 dni od dnia zwarcia umowy, a termin do uzyskania decyzji ZRIL na 90 dni od daty zatwierdzenia projektu budowlanego. Z wyżej wymienionych terminów wynika, że zadania mogą zostać ukończone najwcześniej pod koniec czerwca br. Najnowszy przetarg PPL nie wpłynie na ostateczny termin oddania portu do użytku, który po ostatnich rozstrzygnięciach w sprawie budowy terminalu, nie nastąpi wcześniej niż w styczniu 2022 r. gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie