WLC Inżynierowie opracują koncepcję rozbudowy lotniska w Radomiu

2 stycznia 2020 10:00
7 komentarzy
23 grudnia 2019 r. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" otwarło koperty w kolejnym przetargu na rozbudowę radomskiego portu.
Reklama
Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) 15 listopada 2019 r. było opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji wojewody mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (ZRIL).


Zamówienie PPL zostało podzielone na pięć części i dotyczyło instalacji nawigacyjnych portu, magazynu paliw i parkingu. Zadania obejmują zarówno opracowanie koncepcji, jak i uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji ZRIL, jeśli taka będzie wymagana. W sumie prace w najnowszym przetargu PPL na rozbudowę lotniska w Radomiu można określić, jako uzupełniające do wcześniej już ogłoszonych zleceń.

Jedynym oferentem w przetargu okazała się krakowska spółka WLC Inżynierowie. Jest to firma działającą na rynku od 2010 r. i zajmująca się świadczeniem pełnej gamy usług wchodzących w skład procesu inwestycyjnego, począwszy od stworzenia koncepcji, poprzez opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień specyfikacji technicznych oraz kosztorysów. Jednym z projektów spółki była modernizacja drogi startowej na lotnisku we Wrocławiu.

Za wykonanie zamówienia WLC Inżynierowie zaproponowali cenę w wysokości niespełna 2,5 mln zł brutto. PPL przewidział na ten przetarg kwotę ponad 2,9 mln zł brutto, tak więc oferta zmieściła się w budżecie. Zatem tylko uchybienia formalne mogą doprowadzić do niezawarcia umowy. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z PPL obecnie trwa analiza dokumentów złożonych przez oferenta.


PPL określił termin realizacji projektów na 20 do 50 dni od dnia zwarcia umowy, a termin do uzyskania decyzji ZRIL na 90 dni od daty zatwierdzenia projektu budowlanego. Z wyżej wymienionych terminów wynika, że zadania mogą zostać ukończone najwcześniej pod koniec czerwca br. Najnowszy przetarg PPL nie wpłynie na ostateczny termin oddania portu do użytku, który po ostatnich rozstrzygnięciach w sprawie budowy terminalu, nie nastąpi wcześniej niż w styczniu 2022 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_38a70 2020-01-10 22:00   
gość_38a70 - Profil gość_38a70
Każda inwestycja w rozwój regionu jest na wagę złota. Radom powoli umiera, ludzie wyjeżdżają do Warszawy. Lotnisko, dobrze zorganizowane, dobrze zarządzane - to będzie koło napędowe dla całego miasta.
gość_38a70 2020-01-10 21:52   
gość_38a70 - Profil gość_38a70
Nareszcie. W Radomiu bardzo czekamy aż projekt ruszy. To dla nas wszystkich wielka szansa na pracę, na rozwój.
Trzymamy kciuki za powodzenie.
gość_f8482 2020-01-09 19:54   
gość_f8482 - Profil gość_f8482
Ci co rządzą w Polsce powinni z własnej kieszeni pokrywać takie bzdurne przedsięwzięcia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy