Gdańsk: Kolejny wyrok w sprawie o odszkodowanie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
15 listopada 2019 12:30
Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił roszczenia kolejnego właściciela nieruchomości znajdującej się w Obszarze Ograniczonego Użytkowania. Powód domagał się blisko 110 tys. zł odszkodowania a międzyczasie dom, w kwestii którego prowadzono postępowanie, sprzedał za oczekiwaną cenę.
Reklama

Sprawa dotyczyła nieruchomości w gdańskich Kokoszkach. Właściciel domagał się odszkodowania w wysokości ok. 88 tys. zł i pokrycia kosztów wymiany okien i montażu klimatyzacji. Sąd oddalił roszczenie w całości, mimo że w sprawie został przeprowadzony dowód z opinii biegłego.

- Biegła dokonała obliczeń, w których twierdziła, że różnica wartości nieruchomości powoda i nieruchomości podobnej, lecz położonej poza OOU wynosi prawie 80 tys. zł. Sąd nie uznał jednak tego za dowód potwierdzający, szczególnie w związku z faktem, iż w toku procesu powód sprzedał rzeczony dom i to dokładnie za cenę wyliczoną przez biegłą jako wariant polepszony, nieuwzględniający utworzenia OOU - stwierdziła Agnieszka Pachulsa-Wandzilak, adwokatka z Kancelarii Drania i Partnerzy, reprezentująca gdańskie lotnisko.


To kolejny proces rozstrzygnięty na korzyść portu im. L. Wałęsy. Jak dotąd tylko jedna sprawa zakończyła się wyrokiem prawomocnym. Od pozostałych ciągle przysługuje odwołanie. Z kolei 24 lipca br. Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał lotnisku zapłatę odszkodowania w wysokości 70 tys. zł właścicielowi domu przy ul. Jaśminowy Stok w Gdańsku-Kokoszkach. Uznano bowiem, że wartość tej nieruchomości spadła po ustanowieniu OOU.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama