×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Gdańsku z prawomocnym wyrokiem w sprawie OOU


Pod koniec października br. gdański Sąd Okręgowy wydał prawomocny wyrok w sprawie o obniżenie wartości nieruchomości w Obszarze Ograniczonego Użytkowania. Rezultat procesu jest na korzyść lotniska im. L. Wałęsy.


- Jesteśmy zadowoleni, że kolejne sądy, także w prawomocnych wyrokach wskazują, że nie każdemu, kto mieszka koło lotniska z założenia należy się odszkodowanie. Mamy nadzieję, że kolejne rozstrzygnięcia w podobnych sprawach będą dla nas korzystne - skomentował Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska. 

Właściciel domagał się od portu 26 tys. zł tytułem odszkodowania za zmniejszoną wartość jego mieszkania. Najpierw decyzję o oddaleniu powództwa podjął Sąd Rejonowy, teraz potwierdził to także Sąd Okręgowy. Prawomocny wyrok oznacza, że nie ma już możliwości odwołania się od niego. Dodatkowo w obu instancjach zasądzono łącznie 7,3 tys. kosztów procesowych, które musi ponieść powód. 


W tym roku gdańskie sądy już kilkakrotnie podejmowały decyzję o oddaleniu roszczeń właścicieli nieruchomości znajdujących się w OOU. Każdorazowo wyroki były na korzyść gdańskiego lotniska, jednak były nieprawomocne.

fot. Dominik Sipinskigość_7f1ca - Profil
gość_7f1ca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie