Lotnisko w Gdańsku z prawomocnym wyrokiem w sprawie OOU

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
14 listopada 2019 08:00
1 komentarz
Pod koniec października br. gdański Sąd Okręgowy wydał prawomocny wyrok w sprawie o obniżenie wartości nieruchomości w Obszarze Ograniczonego Użytkowania. Rezultat procesu jest na korzyść lotniska im. L. Wałęsy.
Reklama

- Jesteśmy zadowoleni, że kolejne sądy, także w prawomocnych wyrokach wskazują, że nie każdemu, kto mieszka koło lotniska z założenia należy się odszkodowanie. Mamy nadzieję, że kolejne rozstrzygnięcia w podobnych sprawach będą dla nas korzystne - skomentował Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.

Właściciel domagał się od portu 26 tys. zł tytułem odszkodowania za zmniejszoną wartość jego mieszkania. Najpierw decyzję o oddaleniu powództwa podjął Sąd Rejonowy, teraz potwierdził to także Sąd Okręgowy. Prawomocny wyrok oznacza, że nie ma już możliwości odwołania się od niego. Dodatkowo w obu instancjach zasądzono łącznie 7,3 tys. kosztów procesowych, które musi ponieść powód.


W tym roku gdańskie sądy już kilkakrotnie podejmowały decyzję o oddaleniu roszczeń właścicieli nieruchomości znajdujących się w OOU. Każdorazowo wyroki były na korzyść gdańskiego lotniska, jednak były nieprawomocne.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_666a0 2019-11-14 09:47   
gość_666a0 - Profil gość_666a0
Brawo GDN! Brawo sąd! Cwane kancelarie robią ludziom wodę z mózgu, nie dość że nie dostaną ani grosza, to jeszcze będą musieli zapłacić. Może to nauczy coś innych. Najlepiej nie kupować ziemi za grosze, nie budować i nie dziwić się że samoloty latają. A jak się wiedziało gdzie się buduje domy to nie powinno się rościć.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama