Wrocław podsumowuje szczyt sezonu czarterowego

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
6 września 2019 11:00
2 komentarze
Trzema najbardziej popularnymi krajami wakacyjnego wypoczynku pasażerów z Wrocławia były w tym roku: Grecja, Turcja i Hiszpania. Do tych państw poleciało w sumie ponad 290,5 tys. pasażerów. Dalej znalazły się: Włochy, Bułgaria, Portugalia i Egipt.
Reklama
Tegoroczna oferta lotów do Hellady była z Wrocławia bardzo bogata. Można było polecieć do aż 9 ośrodków w tym kraju. Najczęściej wybierano jednak Kretę, Zakintos i Rodos. Dużą popularnością cieszyły się też dwa największe greckie ośrodki miejskie: Ateny i Saloniki.

Do Turcji poleciało w tym roku ponad 94,5 tys. osób. Turyści mieli do wyboru: Antalyę, Bodrum i Izmir. Najpopularniejszym kierunkiem w Hiszpanii była z kolei Majorka. To największa wyspa Balearów od lat króluje jeśli chodzi o wakacyjne wypady do Iberii. Dalej w zestawieniu znalazły się Malaga, Alicante, Barcelona i Madryt.


Czwarte z kolei Włochy, wybrało 61,6 tys. pasażerów. W tym roku polecieć można było z Wrocławia do Palermo, Rzymu, Bolonii, Neapolu i Bari. Pierwszą piątkę zamknęła Bułgaria (53,8 tys.), która zanotowała największy wzrost zainteresowania. Zestawienie zamykają Portugalia i Egipt. W pierwszej z wymienionych, najwięcej podróżnych wybrało Lizbonę i stolicę regionu Algarve - Faro. Do Państwa Faraonów poleciało z kolei 12,3 tys. osób, które wypoczywały w najbardziej znanych kurortach nad Morzem Czerwonym - Marsa Alam i Hurghadzie.

- Grecja jest na topie od lat, podobnie jak Turcja. Można powiedzieć, że to takie wakacyjne szlagiery. Do czołówki dołącza Bułgaria, która z roku na rok zyskuje na popularności. Bardzo dużo osób wybiera także inne kraje na południu Europy - komentuje Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. - W miesiącach letnich z usług naszego lotniska korzysta najwięcej pasażerów, którzy mają naprawdę bardzo bogaty wybór kierunków. Lipiec był dla nas najlepszym miesiącem w historii.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_dbba9 2019-09-06 15:01   
gość_dbba9 - Profil gość_dbba9
@gość_8efe1 O tym komunikat był podany osobno. Na plusie, acz niewielkim, coś koło 3.5%
gość_8efe1 2019-09-06 13:07   
gość_8efe1 - Profil gość_8efe1
czyli wro na plusie czy minusie? Dużo lania wody bez konkretów
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy