×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław podsumowuje szczyt sezonu czarterowego


Trzema najbardziej popularnymi krajami wakacyjnego wypoczynku pasażerów z Wrocławia były w tym roku: Grecja, Turcja i Hiszpania. Do tych państw poleciało w sumie ponad 290,5 tys. pasażerów. Dalej znalazły się: Włochy, Bułgaria, Portugalia i Egipt.


Tegoroczna oferta lotów do Hellady była z Wrocławia bardzo bogata. Można było polecieć do aż 9 ośrodków w tym kraju. Najczęściej wybierano jednak Kretę, Zakintos i Rodos. Dużą popularnością cieszyły się też dwa największe greckie ośrodki miejskie: Ateny i Saloniki. 

Do Turcji poleciało w tym roku ponad 94,5 tys. osób. Turyści mieli do wyboru: Antalyę, Bodrum i Izmir. Najpopularniejszym kierunkiem w Hiszpanii była z kolei Majorka. To największa wyspa Balearów od lat króluje jeśli chodzi o wakacyjne wypady do Iberii. Dalej w zestawieniu znalazły się Malaga, Alicante, Barcelona i Madryt. 


Czwarte z kolei Włochy, wybrało 61,6 tys. pasażerów. W tym roku polecieć można było z Wrocławia do Palermo, Rzymu, Bolonii, Neapolu i Bari. Pierwszą piątkę zamknęła Bułgaria (53,8 tys.), która zanotowała największy wzrost zainteresowania. Zestawienie zamykają Portugalia i Egipt. W pierwszej z wymienionych, najwięcej podróżnych wybrało Lizbonę i stolicę regionu Algarve - Faro. Do Państwa Faraonów poleciało z kolei 12,3 tys. osób, które wypoczywały w najbardziej znanych kurortach nad Morzem Czerwonym - Marsa Alam i Hurghadzie. 

- Grecja jest na topie od lat, podobnie jak Turcja. Można powiedzieć, że to takie wakacyjne szlagiery. Do czołówki dołącza Bułgaria, która z roku na rok zyskuje na popularności. Bardzo dużo osób wybiera także inne kraje na południu Europy - komentuje Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. - W miesiącach letnich z usług naszego lotniska korzysta najwięcej pasażerów, którzy mają naprawdę bardzo bogaty wybór kierunków. Lipiec był dla nas najlepszym miesiącem w historii.    

fot. mat. prasowegość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie