Aeromexico częściej do Barcelony

30 lipca 2019 09:32
W sobotę (27.06) meksykańskie linie lotnicze Aeromexcio ogłosiły, że od 10 grudnia br. zwiększą częstotliwość połączeń pomiędzy stolicą Meksyku, a hiszpańską Barceloną. Na trasie z Mexico City do Katalonii przewoźnik poleci nie trzy, a pięć razy tygodniowo, a od marca 2020 codziennie.
Reklama
Aeromexico, które obsługuje połączenia do Hiszpanii od ponad 60 lat, wskazuje, że decyzja o zwiększeniu częstotliwości lotów na trasie z Mexico City do Barcelony ma na celu zaspokojenie popytu generowanego przez pasażerów z Katalonii. Meksykański przewoźnik jest do tej pory bardzo zadowolony z wyników generowanych przez trasę uruchomioną w czerwcu tego roku. Z dwoma nowymi lotami w poniedziałki i soboty, które zostaną dodane do rozkładu pod koniec tego roku klienci podróżujący z Barcelony będą mieli jeszcze lepsze połączenia z Meksykiem i Ameryką Łacińską. Jednocześnie Aeromexico na pewno stara się tym sposobem konkurować z liniami Emirates, które ogłosiły uruchomienie połączenia z Dubaju do Mexico City właśnie przez Barcelonę. Na tej linii między dwoma przewoźnikami rozgorzał nawet niewielki konflikt, który doprowadził do opóźnienia inauguracji lotów Emirates.


Hiszpania to dla Aeromexico bardzo ważny rynek, ponieważ była to przed laty dla przewoźnika brama na rynek europejski. Dopiero po rozpoczęciu rozkładowych lotów do tego kraju meksykańskie linie uruchomiły kolejne trasy do Madrytu, Paryża, Londynu i Amsterdamu.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy