Aeromexico powróci do Seulu

7 sierpnia 2023 09:30
Narodowa lina lotnicza Meksyku Aeromexico przywróci bezpośrednie połączenie lotnicze z Mexico City do Seulu. Inauguracja połączenia zaplanowana jest na 30 marca 2024 roku.
Reklama
Pierwotnie meksykański przewoźnik chciał przywrócić połączenie pomiędzy stolicami Meksyku i Korei Południowej 29 lutego 2024 roku, jednak ostatecznie inauguracja została przesunięta w czasie o miesiąc. Rejsy pomiędzy Mexico City a Seulem, do obsługi, których Aeromexico wykorzysta samoloty typu Boeing 787-8, będą realizowane codziennie według następującego rozkładu:
  • Meksyk - Seul Incheon
  • AM090 Mexico City 23:10 – 06:00+2 Seul-Incheon (1234567)
  • AM091 Seul-Incheon 12:25 – 11:20 Mexico City (1234567)
Z uwagi na godziny lotów i piętnastogodzinną różnicę czasu pomiędzy oboma miastami, warto zauważyć pewną ciekawostkę. Ponieważ trasa pomiędzy stolicami obu krajów przebiega przez międzynarodową linię zmiany daty, samolot meksykańskiego przewoźnika zamelduje się w Seulu nie następnego dnia, a dwa dni po opuszczeniu swojego głównego hubu, którym jest port lotniczy im. Benito Juareza. Z kolei w przeciwną stronę, lądowanie będzie miało miejsce nie tylko tego samego dnia, ale również godzinę przed wylotem z Seulu.


Port lotniczy Seul-Incheon jest hubem między innymi dla linii Korean Air, która należy do tego samego aliansu co Aeromexico, czyli SkyTeam. Dzięki temu pasażerowie z Meksyku zyskają możliwość podróżowania na jednym bilecie do wielu miast w krajach, takich jak Chiny, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Malezja, czy Indonezja. Seul będzie drugim po Tokio-Narita azjatyckim kierunkiem w siatce meksykańskiego przewoźnika. W przeszłości linia latała również do Szanghaju-Pudong, jednak na tę chwilę nie planuje ona powrotu do gospodarczej stolicy Chin.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy