Aeromexico wznawia kolejne loty do Europy

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
16 lutego 2022 08:55
Meksykańska narodowa linia Aeroméxico wraca na kolejną europejską trasę. Od 1 kwietnia znów połączy Ciudad de Mexico z Londynem.
Reklama

Pandemia koronowirusa dotknęła wszystkie linie lotnicze, wiele z nich nie poradziło sobie z kryzysem i upadło. Aeromexico również był na skraju bankructwa, jednak wydaje się, że idą dla niej lepsze czasy. Po ponad 20 miesiącach negocjacji i pozostawania pod ochroną przed wierzycielami, na początku lutego amerykański sąd zaakceptował plan naprawczy przedstawiony przez przewoźnika. Aeromexico może więc rozwijać swoją działalność, mając nadzieję, że najgorsze już za nią. Największy meksykański przewoźnik odbudował już prawie całą siatkę połączeń krajowych, teraz zmierza do wznowienia kolejnych tras międzynarodowych i powrotu do liczb sprzed pandemii.Wznawiane połączenie do Londynu Heathrow będzie obsługiwane 5 razy w tygodniu boeingiem 787 Dreamliner, a pasażerowie udający się do stolicy Meksyku będą tam mogli skorzystać z przesiadek na jeden z 42 kierunków krajowych. Aeromexico zaoferuje miesięcznie na tej trasie 9 tys. miejsc.


Połączenie do Londynu będzie szóstym kierunkiem europejskim obsługiwanym przez samoloty Aeromexico. Linia ta lata jeszcze z Ciudad de Mexico do Madrytu, Paryża i Amsterdamu oraz z Guadalajary i Monterrey do Madrytu, oferując miesięcznie 330 lotów i prawie 90 tys. foteli.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama