Aeromexico z wnioskiem o bankructwo

2 lipca 2020 14:35
Linia Aeromexico złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami. Flagowy meksykański przewoźnik lotniczy ogłosił we wtorek, że złożył wniosek o rozpoczęcie restrukturyzacji zgodnie z tzw. rozdziałem 11, co pozwoli mu na kontynuowanie działalności.
Reklama
- Nasza branża stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami z powodu znacznego spadku popytu na transport lotniczy - powiedział Andrés Conesa, dyrektor generalny Aeromexico. - Zobowiązujemy się do podjęcia niezbędnych działań, abyśmy mogli skutecznie działać w tym nowym krajobrazie i być dobrze przygotowani na pomyślną przyszłość, kiedy pandemia Covid-19 będzie już za nami - dodał.

Podobnie jak wiele linii lotniczych, Aeromexico zostało zmuszone do ograniczenia swojej działalności, ponieważ zapotrzebowanie na podróże lotnicze spadło. W ciągu ostatnich kilku miesięcy linia lotnicza uziemiła część swojej floty, a w marcu br. ogłosiła, że po raz pierwszy zacznie obsługiwać loty wyłącznie cargo.


Firma jest kolejnym przewoźnikiem, który złożył wniosek zgodnie z rozdziałem 11 w Stanach Zjednoczonych. W maju LATAM w Chile i Avianca w Kolumbii również rozpoczęły postępowanie upadłościowe, powołując się na problemy z powodu pandemii.

- Aeromexico zamierza wykorzystać ten proces do wzmocnienia pozycji finansowej, pozyskania nowych źródeł finansowania i zwiększenia naszej płynności finansowej - powiedział Conesa.

Jak przekonują władze linii pasażerowie powinni nadal mieć możliwość latania na dotychczasowych biletach, a pracownicy będą nadal otrzymywać wynagrodzenie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy