Aeromexico uruchomiło trasę do Rzymu

5 kwietnia 2023 09:15
Rzym został piątym miastem europejskim obsługiwanym bezpośrednio przez Aeromexico. Ostatni raz meksykański przewoźnik latał do Wiecznego Miasta blisko trzydzieści lat temu, lecz wówczas robił to z aż dwoma międzylądowaniami.
Reklama
25 marca 2023 roku, po dwudziestu ośmiu latach, Aeromexico wrócił do Rzymu. Przewoźnik zaplanował realizację czterech rotacji tygodniowo z wykorzystaniem samolotów Boeing 787-8 Dreamliner. Miasto Meksyk i Rzym dzieli przeszło 10 tys. kilometrów, a bezpośredni przelot trwa nawet 13 godzin i 10 minut w kierunku zachodnim. W przeszłości trasę obsługiwała samolotami Boeing 777-200ER również włoska Alitalia.


Połączenia z Miasta Meksyk do Rzymu i z powrotem cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych od wielu lat, jak zauważył "Simple Flying". Przed pandemią koronawirusa, bezpośrednią lub pośrednią podróż na tym kierunku wybierało nawet 108 tys. pasażerów w ciągu roku. Więcej rzymian latało na trasach południowo-amerykańskich tylko do São Paulo i Buenos Aires.

Inauguracja połączenia do Rzymu Fiumicino jest już piątym kierunkiem Aeromexico z Miasta Meksyk. Poza Wiecznym Miastem, meksykański przewoźnik lata stamtąd do Madrytu, Amsterdamu, Londynu Heathrow oraz Paryża. Trasa do Hiszpanii jest obsługiwana najczęściej, bo z częstotliwością aż dwóch rejsów każdego dnia. Każda pozostała wykonywana jest raz dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy