×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAROM kupi ATR-y 72-600


Rumuński narodowy przewoźnik lotniczy TAROM złożył zamówienie na dziewięć nowych samolotów ATR 72-600.


Maszyny zostaną wyleasingowane od duńskiej spółki leasingowej Nordic Aviation Capital. Rumuński przewoźnik odbierze pierwszy samolot w październiku tego roku, natomiast ostatni z zamówionych ATR-ów zostanie dostarczony do końca 2020 roku. Nowo zamówione maszyny mają zamienić obecnie wykorzystywaną flotę samolotów turbośmigłowych przewoźnika, która składa się z siedmiu samolotów ATR 72-500 i dwóch ATR 42-500.

Nowe maszyny pozwolą zwiększyć przewoźnikowi oferowanie o 33 tys. miejsc, zachowując przy tym jednocześnie te same koszty operacyjne co wcześniej.


- Po kompleksowym przyjrzeniu się ofercie konkurencji zdecydowaliśmy się zakupić maszyny ATR, ponieważ są one najlepszymi samolotami spełniającymi nasze ambitne cele w zakresie wydajności, nowoczesnej technologii i odpowiedzialności za środowisko. Dzięki temu samolotowi będziemy mogli otworzyć nowe trasy i zwiększyć częstotliwość i dostępność miejsc, wprowadzając jednocześnie najwyższy poziom komfortu oraz najnowszą technologię do naszej krajowej sieci. – powiedziała Madalina Mezei, dyrektor generalny TAROM.

Zamówienie to efekt ponad 20 letniej współpracy pomiędzy TAROM-em oraz francusko-włoskim producentem samolotów. Rumuńska linia posiada obecnie we flocie 25 samolotów, z czego dziewięć z nich to samoloty ATR.
gość_c568f - Profil
gość_c568f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie