Boom Supersonic i Dassault Systèmes nawiązują współpracę

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 maja 2019 16:52
Spółka Dassault Systèmes ogłosiła, że firma Boom Supersonic wdraża platformę 3DEXPERIENCE, aby przyspieszyć prace nad osiągającą prędkość 2,2 Macha jednostką Overture, która popularyzuje i komercjalizuje loty z prędkościami ponaddźwiękowymi.
Reklama

Firma Boom Supersonic wdrożyła bazujące na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązanie branżowe Dassault Systèmes o nazwie „Reinvent the Sky”, które ma za zadanie wspierać procesy projektowe od fazy koncepcyjnej po produkcję i certyfikację. Zastosowanie najlepszego rozwiązania w branży pozwala Boom Supersonic skrócić o połowę czas prac nad pierwszym prototypem, a także podnieść jakość produktu dzięki redukcji złożoności programu, kosztów i zużycia zasobów oraz poprawie efektywności. Wszystko to dodatkowo usuwa bariery utrudniające wejście na rynek.

Projekt Overture wykorzystuje najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinach aerodynamiki, wytrzymałości materiałów i konstrukcji silników lotniczych w celu zrewolucjonizowania branży lotów komercyjnych dalekiego zasięgu. Firma Dassault Systèmes dostarcza zaawansowane narzędzia do projektowania, które pozwolą nam urzeczywistnić wizję przyszłości podróży ponaddźwiękowych. Jako startup nie jesteśmy ograniczeni dostępnym oprogramowaniem, a ponadto zamierzamy minimalizować koszty związane z infrastrukturą IT. Platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes wdrożyliśmy w bardzo krótkim czasie, a w miarę rozwoju projektu i wzrostu liczby użytkowników możemy ją swobodnie skalować do potrzeb kilkuset użytkowników – mówi Joshua Krall, współzałożyciel i wiceprezes firmy ds. technologii w Boom Supersonic.

W odpowiedzi na rosnącą liczbę pasażerów oraz popyt na nowe produkty i usługi, startupy z branży lotniczej, nowi gracze oraz mali producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) zmieniają tradycyjną dynamikę w tej dziedzinie przemysłu, proponując nowe koncepcje konstrukcyjne jednostek. Ma to na celu eliminację ograniczeń technologicznych z przeszłości.

Stworzone z myślą o innowacyjnych propozycjach producentów OEM i startupów rozwiązanie „Reinvent the Sky” oferuje skalowalny dostęp do aplikacji do projektowania i tworzenia symulacji w ramach jednego, bezpiecznego i bazującego na standardach środowiska. Inżynierowie, kierownicy programów i piloci testowi z firmy Boom Supersonic mogą współpracować w czasie rzeczywistym, definiując wymagania oraz korzystając ze wspólnych procesów z możliwością pełnego śledzenia zmian.

Firmy z branży lotniczej chcą dostarczać szybsze, lżejsze i bardziej wydajne jednostki, nie obniżając przy tym standardów wygody podróżnych. Mali innowatorzy potrzebują narzędzi do obsługi programów rozwoju produktów zapewniających infrastrukturę na poziomie bardziej znanych firm, która pozostanie elastyczna i ekonomiczna w utrzymaniu. Platforma 3DEXPERIENCE spełnia to zadanie. Firma Boom Supersonic może tworzyć wrażenia pasażerskie nowej generacji dzięki aplikacjom cyfrowym, które od wielu lat stoją za największymi osiągnięciami branży – mówi David Ziegler, wiceprezes ds. branży lotniczej i obronnej z Dassault Systèmes.

Aktualnie Boom Supersonic buduje dwumiejscowy samolot demonstracyjny XB-1, który ma za zadanie zaprezentować możliwości technologii lotów ponaddźwiękowych. Po osiągnięciu fazy operacyjnej, flagowa jednostka o nazwie Overture stanie się najszybszym samolotem pasażerskim poruszającym się z prędkością 2,2 Macha. Przy takich osiągach czas podróży z Nowego Jorku do Londynu potrwa 3 godziny i 25 minut, a z Tokio do San Francisco 5,5 godziny.

fot. mat. prasowe


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama