×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus zwiększy zasięg airbusa A220


Airbus zwiększy maksymalną masę startową (MTOW) oraz zasięg dla samolotów z serii A220. Dzięki czemu możliwe będzie wykonywanie chociażby bezpośrednich lotów z Londynu-City do Nowego Jorku.


Nowe A220 będą mogły dysponować większą o 2,3 ton maksymalną masą startową, zaś zasięg maszyn zwiększy się do 6297 km dla modelu -100 oraz do 6204 km dla modelu -300. Zwiększenie MTOW oraz zasięgu umożliwi przewoźnikom wykorzystanie samolotu na nowych trasach, na których obsługa małymi samolotami wąskokadłubowymi była do tej pory niemożliwa. Przy czym samolot ma wciąż być bardzo oszczędny i generować niskie koszty w przeliczeniu na jeden fotel. 

Analitycy spekulują, że udoskonalenia modelu A220 skuszą linię British Airways do przywrócenia bezpośrednich lotów z Londynu-City do Nowego Jorku, które mogłyby być wykonywane airbusami A220-100 w konfiguracji pokładowej wyłącznie z klasą biznes. 

Producent poinformował także, że mimo podobieństw między seriami A319neo a A220 - ich produkcja będzie kontynuowana w obecnym kształcie, aby zapewnić odbiorcom większą elastyczność. Poza tym Airbus zwiększy miesięczną produkcję do 63 airbusów A320 oraz doda drugą linię produkcyjną dla A220. 

W tym tygodniu producent świętował również ważny kamień milowy, jakim była dostawa 12000. samolotu, którym był airbus A220-100 dla linii Delta Air Lines. W backlogu producenta znajduje się obecnie 7287 samolotów. Airbus szacuje, że dostawa 20000. samolotu nastąpi pod koniec następnej dekady. 

fot. mat. prasowe
gość_d528f - Profil
gość_d528f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie