KLM jednak nie poleci na Mauritius

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
30 kwietnia 2019 10:28
KLM porzuciło wcześniejsze plany wznowienia lotów na Mauritius, które miało się odbyć w sezonie zimowym 2019/2020.
Reklama

Przewoźnik planował trzy loty tygodniowo pomiędzy Amsterdamem a Port Louis i miały one być realizowane od 29 października br. boeingiem 787-9. Obecnie połączenie to utrzymuje Air Mauritius, który lata do holenderskiej stolicy dwa razy w tygodniu airbusem A340-300. Jednak zgodnie z zapowiedziami, połączenie to także nie będzie kontynuowane podczas najbliższej zimy.

Zakończenie połączeń KLM i Air Mauritius z Amsterdamu na wakacyjną wyspę jest efektem zakończenia przez przewoźników współpracy opartej na umowie joint-venture. KLM zainaugurował swoje połączenie w październiku 2017 r., natomiast Air Mauritius - w marcu 2017 r.


KLM podkreśla jednak, że zawieszenie trasy Amsterdam - Mauritius nie wpłynie na długo utrzymywaną współpracę joint-venture pomiędzy Air Mauritius oraz Air France, zapewniając tym samym pasażerom połączenie z Amsterdamu do Port Louis przez paryskie lotnisko Charles de Gaulle, skąd obaj przewoźnicy latać będą na Mauritius nawet dwa razy dziennie.

Ani holenderski przewoźnik zrzeszony w sojuszu SkyTeam, ani Air Mauritius oficjalnie nie podały powodu anulowania ich współpracy. Nieoficjalnie mówi się jednak o niewystarczającej rentowności połączeń oraz o zmianie strategii Air Mauritius.

Fot. materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama